Náš tovar môžete vyzdvihnúť neďaleko vašej lokality na výdajných miestach.

Prihlásenie

Ako rozoznať falošné slnečné okuliare Oakley od originálnych

Jakub Odcházel

Z lekárskeho hľadiska skontroloval/a: Jakub Odcházel, Vedúci optik, 9. 10. 2019. Napísal/a: Lentiamo

Originálne značkové okuliare alebo napodobeniny? Odpoveď na túto otázku rozhoduje o tom, či sú vaše oči pred slnkom skutočne dobre chránené alebo sú vystavované škodlivému UV žiareniu.

Čo mnohí nevedia je, že napodobeniny originálnych slnečných okuliarov sú pre naše oči veľmi škodlivé. Sklá takýchto okuliarov poskytujú nízku alebo žiadnu ochranu pred UV žiarením, materiály sú lacné a ľahko sa zničia. Nakoniec platíme vysokú cenu za lacné slnečné okuliare, a zároveň vystavujeme oči veľmi nebezpečnému UV žiareniu.

Z dôvodu ochrany našich očí sme preto zostavili zoznam informácií, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa nákupu falošných okuliarov so škodlivými sklami. Edícia „Ako rozoznať falošné slnečné okuliare od originálnych: 1. Oakley“ vám pomôže odlíšiť falošné okuliare Oakley od originálnych dizajnových slnečných okuliarov tejto legendárnej športovej značky.

Špeciálne vlastnosti slnečných okuliarov Oakley

„Všetko na svete sa dá urobiť lepšie.“ Týmto mottom sa Oakley riadi vo všetkých odboroch, v ktorých podniká. Slnečné okuliare nie sú výnimkou – Oakley nerobí priemerné okuliare, každý nový model je technologicky aj materiálovo ďalej než predchádzajúci.

Napriek ich nezameniteľnej kvalite však existuje veľa falzifikátov slnečných okuliarov Oakley. Prečítajte si, ako tieto falzifikáty môžete rozoznať a ako tým ochránite svoje oči pred lacnými materiálmi a necertifikovanými sklami.

3 tipy, ako spoznáte falošné neznačkové slnečné okuliare Oakley

Rozoznajte falošné slnečné okuliare Oakley - skontrolujte rám

1. Skontrolujte rám

Originálne okuliare na ňom majú typické Oakley logo, na vnútrajšku straníc je identifikačný kód SKU, začínajúci u starších modelov nulou a u novších písmenom O. Ak logo alebo kód nevidíte, pravdepodobne máte v rukách falošné slnečné okuliare Oakley.

Rozoznajte falošné slnečné okuliare Oakley - skontrolujte rám

2. Skontrolujte logo na šošovke

Každé originálne slnečné okuliare Oakley PRIZM má na šošovke vyryté buď PRIZM“, „POLARIZED“, nebo „PRIZM P“. Ak vaše slnečné okuliare nemajú šošovky PRIZM, nebude na šošovke žiadne logo. Akékoľvek nedioptrické slnečné okuliare Oakley s "O" na šošovke sú nepravé.


3. Skontrolujte nálepky

Niektoré falzifikáty Oakley majú na šošovkách nálepky. Najbežnejšie používaná nálepka na sebe má „P“, čo samozrejme neudáva, že sa jedná o polarizovanú šošovku. Ostatné samolepky sú navrhnuté tak, aby vyzerali ako vyryté logo na šošovke opísané vyššie, ale ak prejdete prstom po okraji samolepky, môžete jasne cítiť, že ide o nálepku a logo nie je vryté priamo do šošovky. A čo viac, samolepky na falošných Oakley často zanechávajú zvyšky lepidla na samotnej šošovke.


Chcete sa dozvedieť viac o ďalších ikonických originálnych značkách slnečných okuliarov a o tom, ako môžete odhaliť ich napodobeniny? Prečítajte si našu sériu „Ako rozoznať falošné slnečné okuliare“!

Naučte sa, ako ľahko rozlíšiť napodobeniny slnečných okuliarov Carrera, Prada, Chanel, Persol alebo Dolce & Gabbana od okuliarov originálnych a značkových.

Ak chcete zistiť, či sú vaše RayBany originálne alebo falošné, prečítajte si náš článok „Ako spoznať falošné slnečné okuliare Ray-Ban“.

Hľadáte nové slnečné okuliare?

Na VašeŠošovky vás čaká obrovský výber značkových slnečných okuliarov!

Zobraziť ponuku slnečných okuliarov

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

    Žiadna otázka...

    Údaje označené * sú povinné.

    Najviac predávané produkty