Náš tovar môžete vyzdvihnúť neďaleko vašej lokality na výdajných miestach.

Prihlásenie

Ako rozoznať falošné slnečné okuliare Persol od originálnych

Jakub Odcházel

Z lekárskeho hľadiska skontroloval/a: Jakub Odcházel, Vedúci optik, 18. 10. 2019. Napísal/a: Lentiamo

Per sol – pre slnko. Jedna z legendárnych značiek talianskeho dizajnu naznačuje svojím názvom, v čom spočíva jej zameranie. Persol sa už viac ako storočie špecializuje predovšetkým na slnečné okuliare, ktoré nosia také osobnosti ako Jack Nicholson, George Clooney alebo Julia Roberts.

Nie všetky slnečné okuliare Persol sú originálne. Na trhu je veľa napodobenín. Čítajte ďalej a zistite, prečo môžu byť tieto falzifikáty pre vaše oči nebezpečné.

Je pre moje oči nebezpečné nosenie falošných slnečných okuliarov Persol?

Čo mnohí z nás nevedia je, že neznačkové slnečné okuliare môžu byť pre naše oči veľmi škodlivé. Sklá poskytujú nízku alebo dokonca žiadnu ochranu pred UV žiarením, materiály sú lacné a ľahko sa rozbijú. Nakoniec tak zaplatíme vysokú cenu za lacné falošné slnečné okuliare.

Myslite preto na svoje vlastné zdravie a vyhnite sa nákupu neoriginálnych slnečných okuliarov. Ako sa takýmto falzifikátom vyhnúť vám ukážeme v našej sérii „Ako rozoznať falošné slnečné okuliare od originálnych“. V šiestich článkoch zistíte, ako ľahko rozlíšiť falzifikáty okuliarov Oakley, Carrera, Prada, Chanel, alebo Dolce & Gabbana od okuliarov originálnych a značkových.

2 tipy, ako odhaliť falošné slnečné okuliare Persol

Aby sme ochránili vaše oči, prinášame vám dva tipy, pomocou ktorých sa môžete vyhnúť kúpe neznačkových, falošných a potenciálne škodlivých okuliarov.

1. Skontrolujte spojnice

Najvýraznejším prvkom, podľa ktorého je možné určiť pravosť slnečných okuliarov Persol, je kovový šíp, ktorý sa nachádza na spojnici rámu a straníc. U originálnych okuliarov musia byť časti šípu v jednej rovine a bez medzery.

Persol

2. Skontrolujte stranice

Ďalším významným rozlišovacím prvkom sú dva kovové prúžky systému Meflecto na každej stranici – ak vyzerajú ako nalepené, ide takmer s istotou o falzifikát.

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

    Žiadna otázka...

    Údaje označené * sú povinné.

    Najviac predávané produkty