Letný výpredaj slnečných okuliarov! Zľava až 40 %!

Prihlásenie

Ktoré počítačové okuliare sú pre vás tie pravé? Tu je návod, ako si vybrať

Jakub Odcházel, DiS.

Z lekárskeho hľadiska skontroloval/a: Jakub Odcházel, DiS., Vedúci siete optík, 28. 4. 2021. Napísal/a: Maria Chiara Tarsia

Počas roka 2021 sa počítačové okuliare rýchlo stali nevyhnutným doplnkom pre tých, ktorí strávia niekoľko hodín denne prehliadaním digitálnych obrazoviek, či už je to do práce alebo na voľný čas.

Zaujíma vás, ako pre seba vybrať tie najlepšie okuliare blokujúce modré svetlo, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám? Potom čítajte ďalej!

Čo sú počítačové okuliare?

Okuliare na počítač sú vybavené špeciálnym filtrom, ktorý bráni tomu, aby sa modré svetlo dostalo dovnútra vášho oka.

V posledných rokoch sa čoraz častejšie používajú počítače, smartphony a rôzne elektronické zariadenia s jasnými obrazovkami. Preto sú tieto moderné okuliare vhodné a odporúčané aj tým, ktorí netrpia zrakovým postihnutím. Tieto nedioptrické okuliare sú vyrobené špeciálne pre ochranu vašich očí pred modrým svetlom, preto sa im často hovorí „počítačové okuliare“ alebo tiež „okuliare proti únave.

Pozrite sa na video nižšie a zistite, ako fungujú

" allowfullscreen>

Aké sú výhody okuliarov na počítač?

Práca s notebookom, sledovanie televízie, hranie hier celé hodiny alebo nekonečné prechádzanie noviniek na sociálnych sieťach ... obrazovky na nás číhajú všade! Či už z dôvodu nutnosti alebo potešenia, digitálne zariadenia sú teraz našimi spoločníkmi.

Príjem modrého svetla vyžarovaného všetkými týmito zariadeniami - najmä v noci - však môže zmiasť naše telo a presvedčiť ho, že je stále deň a ešte nie je čas spať. Neustále sústredenie na rovnaké miesto navyše môže oči unavovať. Vedeli ste tiež, že keď používame digitálne zariadenia, máme tendenciu menej žmurkať? Všetky tieto akcie môžu spôsobiť bolesti hlavy, únavu očí alebo zlý spánok.

Existujú však jednoduché opatrenia, ktoré môžete prijať, aby ste očiam uľavili. Jedným z nich sú okuliare proti modrému svetlu. A čo ďalej? Tipy a triky odborníkov nájdete v našom článku o syndrómu počítačového videnia.

Stručne povedané, najdôležitejšie výhody počítačových okuliarov sú:

 • Ochrana proti modrému svetlu, ktorá bráni vlnám svetla preniknúť do oka.
 • Ochrana proti UV žiareniu.
 • Boj proti syndrómu počítačového videnia, únave, bolestiam hlavy a suchým očiam.
 • Zlepšenie kontrastu a čistoty obrazu na digitálnych obrazovkách.
 • Zlepšenie kvality spánku filtrovaním krátkych vlnových dĺžok, ktoré spomaľujú uvoľňovanie melatonínu.

Kde si môžete kúpiť okuliare proti modrému svetlu?

Či už hľadáte počítačové okuliare pre mužov, ženy alebo deti. Bez ohľadu na váš štýl alebo rozpočet - na VašeŠošovky si vyberie každý!

Ako zistíte, ktoré počítačové okuliare sú tie pravé pre vás?

Pri výbere nových počítačových okuliarov je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých vecí: tvar rámu, kvalita okuliarových šošoviek a v neposlednom rade tiež estetika.

Mestské, svieže a mladistvé: objavte kolekciu Meller Blue Light

Obmedzený rozpočet neznamená obetovanie kvality. Okuliare Meller Blue Light sú bestsellerom sezóny . Tieto počítačové okuliare kombinujú kvalitu, dizajn, skvelú ochranu a špičkovú technológiu za 39,99 €. Šošovky sú vyrobené z materiálu CR-39, čo je materiál, ktorý sa používa predovšetkým pri výrobe slnečných okuliarov a je obľúbený vďaka svojej odolnosti proti poškriabaniu a vysokej blokáciu UV žiarenia.

Kolekcia Meller Blue Light navíc zahrnuje také exkluzívny rad "Bio-based", ktorá obsahuje eko-friendly okuliare, vyrobené z recyklovaných materiálov za použitia trvalo udržateľných metód výroby.

Prečítajte si viac o ekologických okuliaroch

Módne, nadčasové, všadeprítomné: Ray-Ban Everglasses chráni vaše oči pred škodlivým modrým svetlom štýlovo

Kto by nemal rád Ray-Ban? Popredný výrobca okuliarov nedávno predstavil svoju krásnu kolekciu Everglasses. Koncept je jednoducho lákavý: vysokokvalitné okuliare proti modrému svetlu, bez dioptrií a vyrobené na okamžité nosenie, s výnimočným plusom: všetky okuliare z tejto kolekcie patria medzi tie nejikonickejšie modely, ktoré Ray-Ban vyrába a ktoré túto značku preslávili po celom svete a urobili z nej jednotku na trhu.

Šošovky okuliarov Everglasses sú tiež vyrobené z CR-39, sú odolné proti poškriabaniu a sú vybavené UV filtrami.

Dioptrické počítačové okuliare? Žiadny problém!

Korekcia zraku + ochrana proti modrému svetlu + váš obľúbený rám z nášho širokého výberu: dokonalá zhoda. Jednoducho si vyberte okuliare podľa svojho vkusu, pripravte si svoj predpis a zvoľte pri voľbe povrchových filtrov náš najmodernejší filter BlueCut. A čo ďalej? Teraz už len relaxujte a tešte na nové okuliare! Naši skúsení optici vyrobia vaše nové okuliare v našej optike a my ich doručíme až k vašim dverám.

Šošovky používané našimi špecialistami sú dodávané spoločnosťou Omega Optix a sú vyrobené z 1) CR-39 pre index stenčenia 1,5 a 2) MR-8 pre index stenčenia 1,6 a 1,67. Tieto šošovky sú vybavené filtrom UV420 a samozrejme vysokokvalitným filtrom modrého svetla. Sú tiež vybavené antireflexnou úpravou AR XBlue.

Nájdite si svoje obľúbené počítačové okuliare a nechajte si ich zaslať až domov bez nákladov na dopravu.

Ktoré počítačové okuliare vám pristanú najviac?

Nákup okuliarov online sa môže zdať zložitý, ale v skutočnosti nebol nikdy jednoduchší. VašeŠošovky vám poskytujú niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu vybrať perfektné rámy pre vás. Vaše počítačové okuliare by mali sedieť tvaru vašej tváre a mali by sa pohodlne nosiť (a dobre sa na ne pozerať!).

Čo urobiť najskôr: zistite svoju veľkosť s pomocou nášho sprievodcu.

Druhý krok: vyskúšajte si okuliare s pomocou nášho virtuálneho zrkadla.

Je to jednoduché, však?

Poznáte už svoj typ tváre? Tu je niekoľko poznatkov:

 • Oválnym tváram pristane takmer všetko, takže môžu voliť ľubovoľný tvar
 • Štvorcové tváre vyzerajú obzvlášť elegantne v okrúhlych a oválnych okuliaroch
 • Okrúhle tváre sú naopak ideálne pre obdĺžnikové a oversize obruby
 • Trojuholníková tvár najlepšie doplní oversize a obdĺžnikové okuliare
 • Tváre v tvare srdca by mali voliť cat-eye a obdĺžnikové obruby
 • Tváre v tvare diamantu vyzerajú skvele s browline, cat-eye a štvorcovými okuliarmi

Hľadáte ďalšie módne tipy od našich odborníkov, ktoré vám pomôžu vybrať dokonalý model pre váš tvar tváre? Pozrite sa na naše video a nechajte sa inšpirovať!

" allowfullscreen>

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

  Žiadna otázka...

  Údaje označené * sú povinné.

  Najviac predávané produkty