Letný výpredaj slnečných okuliarov! Zľava až 40 %!

Prihlásenie

Máte suché oči? Kvapkajte si do očí s nami

Nie je kvapka ako kvapka!

Pália vás oči, režú, sú unavené a máte pocit piesku v očiach, aj keď pláž je tisíce kilometrov ďaleko. Syndróm suchého oka je charakterizovaný očnými príznakmi a zmenou očného povrchu, ktoré sú vyvolané nestabilitou slzného filmu. Porušený slzný film neplní dostatočne svoju funkciu. Dôjde k zmenám na spojivke a rohovke. A to sú dôvody vášho nepohodlia.

Rizikových faktorov pre vznik syndrómu suchého oka je skutočne veľa.

Prvým faktorom je vonkajšie prostredie. Žijeme v uponáhľanej dobe, kedy od rána pozeráme do mobilu, šoférujeme v dopravnej špičke, pracujeme s počítačom, sedíme v zafajčenej kaviarni a odpočívame pri zapnutej televízii. Často sa pohybujeme v umelo vykúrených alebo klimatizovaných priestoroch, kde je veľmi suchý vzduch. Naše oči sú namáhané 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ak nosíte okuliare alebo kontaktné šošovky, môžu vaše oči pocítiť únavu ešte oveľa viac.

Rizikom sú aj niektoré ochorenia ako cukrovka, reumatické choroby, kolagenózy, ochorenia štítnej žľazy, infekčné choroby a mnoho ďalších. Liekovo podmienené zníženie tvorby sĺz (hyposekréciu) môžu mať na svedomí viaceré skupiny liekov (diuretiká, betablokátory, cytostatiká a ďalšie). V praxi syndrómom suchého oka tiež trpia často ženy, ktoré užívajú prostriedky proti otehotneniu v tabletách alebo v priebehu menopauzy.

Rizikom sú aj poruchy postavenia viečok. Faktorov je naozaj veľa. Pre úspešnú liečbu je dôležitá aj správna hygiena očných viečok, zmiernenie stresu, úprava podmienok okolitého prostredia, ale aj zdravý životný štýl s dostatkom pohybu na čerstvom vzduchu a správnym pitným režimom.

Existuje našťastie aj prvá pomoc pri vzniku nepríjemného pocitu suchého oka – a tou sú očné kvapky!

Novinkou na trhu sú očné kvapky radu Similasan

 • Similasan Červené oči sú sterilné očné kvapky, ktoré uľavia od nepríjemného podráždenia očí. Vďaka vyváženému pH, ktoré je podobné prirodzeným slzám, a v kombinácii s výťažkami z liečivých bylín očianky rostkovovej a minerálov, upokoja červené, slziace a podráždené oči. Similasan Červené oči zvlhčuje, a tak chráni, chladí a upokojuje začervenané a slziace oči, ktoré sú podráždené pri prechladnutí, kašli, chrípke alebo pôsobením vonkajších vplyvov (napr. cudzím telieskom, kontaktnými šošovkami, trením očí, dymom, prachom).
 • Similasan Svrbiace oči sú sterilné očné kvapky, ktoré rýchlo a šetrne upokoja oči podráždené alergickou reakciou. Vďaka vyváženému pH, ktoré je podobné prirodzeným slzám, a v kombinácii s výťažkami z liečivých bylín očianky a sabadilly lekárskej zmiernia opuchy, svrbenie, pálenie či slzenie. Similasan Svrbiace oči zvlhčuje a tak chráni, chladí a upokojuje oči. Zmierňuje svrbenie, pálenie, opuch a začervenanie podráždených očí spôsobené peľom (senná nádcha), zvieratami, roztočmi, spórami plesní, kozmetikou, parfémami, ozónom alebo inými vonkajšími príčinami.
 • Similasan Unavené oči sú sterilné očné kvapky, ktoré rýchlo a šetrne upokoja unavené, boľavé, suché a páliace oči. Vďaka vyváženému pH, ktoré je podobné prirodzeným slzám, a v kombinácii s výťažkami z liečivých bylín ruty vonnej a starčeku prímorského, uľavujú preťaženým očiam prejavujúcim sa častým žmurkaním alebo dlhým zaostrovaním. Similasan Unavené oči zvlhčuje a tak chráni, chladí a upokojuje unavené, boľavé, suché a páliace oči po intenzívnej práci s počítačom, v kancelárii, po sledovaní televízie, hraní počítačových hier, čítaní, písaní alebo šoférovaní v noci.

Vyskúšajte vzorku zadarmo. Chcem pridať vzorku k objednávke

Nie sú kvapky ako kvapky.

Naše očné kvapky sú príjemné, po ich použití pocítite takmer okamžitú úľavu od suchých a namáhaných očí a váš zrak bude ostrejší.

I keď budete žmurkať viac, alebo sa vám zalesknú oči dojatím, neuľavíte a nezvlhčíte vaše oči dostatočne. Preto, keď si nabudúce pretriete oči s pocitom, že „už je to tu zase“, skúste niektoré z týchto očných kvapiek, ktoré Vašim očiam zaručene uľavia.

 • Očné kvapky Optive. Sú to nové unikátne očné kvapky s dvojitým účinkom a dlhotrvajúcim komfortom. Očné kvapky Optive pomáhajú od pocitu suchých, podráždených a únavených očí v klimatizovaných miestnostiach, pri práci s počítačom, pri sledovaní televízie, v prašnom a zafajčenom prostredí, pri jazde autom, v lietadle atď. Optive možno kvapkať do očí aj pri nasadených kontaktných šošovkách všetkých typov.
 • zvlhčujúce očné kvapky Systane Balance poskytujú dlhodobú úľavu od pocitu suchosti v očiach. Systane Balance 10 ml obsahujú jedinečný gélovitý a zvlhčujúci systém, ktorý sa prispôsobuje individuálnemu slznému filmu každého človeka. To zaisťuje optimálny účinok a úľavu pre všetkých užívateľov.
 • Hyabak 0.15% gtt. 10ml sú zvlhčujúce a lubrikačné kvapky pre citlivé oči. Poskytujú okamžitý komfort počas dňa.
 • HYLO-CARE je určený najmä pre zvlhčenie očného povrchu pri pobyte v suchom, klimatizovanom prostredí, po pôsobení vetra a slnka alebo pre úľavu na konci dlhého dňa, kedy môžu oči páliť, svrbieť alebo sú unavené . Kvapky neobsahujú konzervačné látky ani fosfáty.

Ak patríte medzi nositeľov kontaktných šošoviek, ktorí musia dbať na zvýšenú pozornosť pri výbere z hľadiska konzervačných látok, i pre vás máme v ponuke očné kvapky, ktoré vám budú vyhovovať. Ponuku nájdete v špeciálnej kategórii očné kvapky bez konzervačných látok.

 • Tears Again je revolučný očný sprej s lipozómami a vitamínmi A + E. Je určený na liečbu a zmiernenie podráždených suchých očí, pri napätí v očných viečkach, pocite cudzieho telesa, pálení a svrbení očí. Tears Again stabilizuje lipidovú vrstvu slzného filmu, reguluje a zlepšuje zvlhčenie povrchu oka a očných viečok.
 • Similasan Červené oči sú sterilné očné kvapky, ktoré uľavia od nepríjemného podráždenie očí. Vďaka vyváženému pH, ktoré je podobné prirodzeným slzám a v kombinácii s výťažkami z liečivých bylín očianky rostkovovej a minerálov, upokoja červené, slziace a podráždené oči.

Očné kvapky, vhodné na zvlhčenie oka, nájdete v špeciálnej kategórii Zvlhčujúce kvapky.

Ostrejší zrak a príjemné videnie želajú VašeŠošovky.sk :)

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

  Žiadna otázka...

  Údaje označené * sú povinné.

  Najviac predávané produkty