Letný výpredaj slnečných okuliarov! Zľava až 40 %!

Prihlásenie

4 značky udržateľných slnečných okuliarov, o ktorých by ste mali vedieť

Napísal/a: Lentiamo 25. 5. 2021

Udržateľnej móde sa dostáva veľkej pozornosti. Či už ide o tričká, bundy, nohavice, topánky, spodnú bielizeň alebo plavky - široká škála značiek teraz ponúka svoje oblečenie vyrobené z recyklovaných a obnoviteľných materiálov, vďaka čomu naše ekologické srdcia plesajú.

A je to správne. Šialenstvo tzv. "Fast fashion", teda jednorazovej módy musí skončiť. Myslia si to nielen vedci a klimatickí aktivisti, ale aj spotrebitelia.

Ale ak chceme byť ekologickí, urobme to správne! To znamená, že nielen naše oblečenie, ale aj doplnky musia byť udržateľné. Pozrite sa teda na najlepšie značky slnečných okuliarov, ktoré to s udržateľnosťou myslia naozaj vážne!

Čo je udržateľná móda?

Móda z udržateľnej výroby znamená predovšetkým jednu vec: prehodnotenie výroby odevov. Ľudia ani zvieratá by v tomto procese nemali byť zranení alebo poškodení.

Cieľom udržateľnej módy je bojovať s trvalou reprodukciou tkanín a syntetiky opätovným použitím materiálov alebo ich výrobou z obnoviteľných surovín. Je to vďaka snahe mnohých značiek, ktoré chcú používať udržateľné a klimaticky neutrálne materiály v dôsledku globálneho otepľovania a ničenia životného prostredia.

Rozsah, v akom sa udržateľná móda vyrába, dodáva a uvádza na trh, závisí na konkrétnom produkte. Veľa značiek teraz ponúka oblečenie vyrobené z recyklovaných látok, iné sa spoliehajú na ekologické prírodné vlákna, ako je organická bavlna, konope alebo celulóza.

Z akých materiálov sú udržateľné slnečné okuliare vyrobené?

Eko-friendly slnečné okuliare by mali byť rovnako ľahké, pevné a odolné proti poškriabaniu ako ich neudržateľné verzie. Preto musia byť rámy vyrobené z materiálov, ktoré sú podobné materiálom „štandardných“ okuliarov.

Prečítajte si viac o troch konkrétnych technológiách, ktoré sa používajú pri výrobe udržateľných okuliarov.

  • Econyl: Econyl je vyrobený výhradne z morského a skládkového odpadu, ako je priemyselný plast, zvyšky látok od výrobcov odevov, staré koberce atď. Ponúka teda skutočnú alternatívu k výrobe nových plastov.
  • Hexetát: Hexetát je surovina z acetátu celulózy. Je vyrobený z inovatívnej patentovanej akrylovej živice. Acetát je umelé vlákno vyrobené z celulózy. Vyčistená celulóza sa extrahuje z buničiny. Hexetát je teda recyklovateľný, zvlášť ekologický materiál.
  • Recyklovaný plast: Koncept Bio-Based, ktorý propaguje značka Meller, je ekologickou alternatívou ku všetkým bežným materiálom slnečných okuliarov, pretože obmedzuje používanie neudržateľných plastov. Rámy sú vyrobené zo 45 % prírodných materiálov, čo znižuje spotrebu fosílnych surovín a emisie uhlíka.


udržateľné materiály slnečných okuliarov

Ktoré značky ponúkajú udržateľné slnečné okuliare?

Na trhu aktuálne existujú rôzne značky, ktoré vyrábajú udržateľné slnečné okuliare. Na VašeŠošovky si môžete vyberať medzi módnymi značkovými okuliarmi a trendy slnečnými okuliarmi. Či už máte akýkoľvek vkus, typ tváre a rozpočet.

Meller Bio-Based

Rámy slnečných okuliarov Meller Bio-Based sú vyrábané technológiou, ktorá ponúka ekologickejšiu alternatívu k obvyklým materiálom okuliarov. Slnečné okuliare s označením „Bio“ sú vyrobené prevažne z prírodných materiálov, ktoré majú menšiu environmentálnu stopu než bežné slnečné okuliare, a sú teda udržateľnejšia pre životné prostredie. Slnečné okuliare bez označenia „Bio“ sú vyrobené z recyklovaných plastov, čo šetrí obnoviteľné aj neobnoviteľné zdroje.

Polaroid

Rovnako ako okuliare z kolekcie Meller Bio-Based, i mnoho slnečných okuliarov od talianskej značky Polaroid je vyrobených z recyklovaných a obnoviteľných materiálov. Aj tu sa používajú alternatívy šetrnejšie ku klíme: rôzne modely sú vyrobené buď z prírodných materiálov, alebo z recyklovaného plastu. To účinne šetrí zdroje a znižuje emisie oxidu uhličitého.

Tommy Jeans

Rámy slnečných okuliarov Tommy Jeans sú vyrobené z Econylu, recyklovaného nylonu vyrobeného z vyradených rybárskych sietí, syntetických tkanín a iného plastového odpadu. Ekologický materiál Econyl má obzvlášť pozitívny vplyv na životné prostredie. Pretože ho možno niekoľkokrát obnoviť, šetrí sa energia a prírodné suroviny.

Levi's

Mnoho modelov slnečných okuliarov od ikonickej značky Levi's je vyrobených z Hexetátu, syntetickej živice, ktorá produkuje ľahké, pružné, odolné a recyklovateľné rámy. Hexetát je teda udržateľný materiál, ktorý umožňuje výrobu obzvlášť stabilných okuliarov. Surovinou acetátu celulózy je druh vlákna. Nejedná sa o fosílny plast.

Našli ste, čo ste hľadali?

Prezrite si ponuku eko-friendly okuliarov, ktoré na vás čakajú na VašeŠošovky.

Je čas na zmenu! Vyberte si udržateľné okuliare ešte dnes.

Prezrieť ponuku

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

    Žiadna otázka...

    Údaje označené * sú povinné.

    Najviac predávané produkty