Letný výpredaj slnečných okuliarov!

Prihlásenie

Ako si kúpiť dioptrické okuliare na predpis online na Slovensku

two sunglasses and one pair of glasses on table

 

Nákup dioptrických okuliarov na predpis online sa stal jednoduchým a pohodlným spôsobom, ako rýchlo získať okuliare, ktoré potrebujete. Výber rámov a povrchových úprav okuliarových šošoviek či zadávanie údajov z predpisu na okuliare sú kroky, ktoré môžu byť pre začínajúceho kupujúceho náročné.

Lentiamo ponúka jednoduchý návod v piatich krokoch na objednanie okuliarov na predpis online. Nižšie sa dozviete, ako si objednať okuliare od Lentiamo online!

Krok 1. Vyberte si rámy

Najprv prejdite do kategórie dioptrických okuliarov a vyberte si svoje obľúbené rámy zo širokej ponuky štýlových možností v našom e-shope.

Nie ste si istí, či vám vybrané rámy budú vyhovovať? Zistite svoju veľkosť okuliarov, aby ste sa uistili, že vám dobre padnú.

Užitočná rada: Ak budete vedieť, ktoré okuliare dopĺňajú tvar vašej tváre pomôže vám to vybrať si štýl, ktorý najlepšie vyhovuje vašim črtám. Ak sa stále neviete rozhodnúť, vyhľadajte pri konkrétnych okuliaroch symbol virtuálneho skúšania a vyskúšajte si virtuálne stovky štýlov z pohodlia vášho domova. A nakoniec si nezabudnite pozrieť najnovšie trendy okuliarov, aby ste zistili, aké štýly sú dnes populárne.

Krok 2. Vyberte si okuliarové šošovky

Po výbere rámov si vyberte tiež šošovky okuliarov. V tomto kroku si vyberiete medzi šošovkami na čítanie alebo šošovkami na diaľkuvyberiete si tiež povrchovú úpravu šošoviek.

Na čítanie / Na diaľku

 • Na čítanie – Ak sa vaše problémy so zrakom objavili s vekom a potrebujete okuliare najmä na čítanie, môže to byť pre vás vhodná voľba.
 • Na diaľku – Ak potrebujete okuliare na každodenné používanie a to na akúkoľvek vzdialenosť (na blízko alebo na diaľku), pravdepodobne potrebujete túto možnosť.

Povrchová úprava

 • Antireflexná – Antireflexná vrstva, ktorá poskytuje základnú ochranu proti vode a nečistotám
 • Superhydrofóbna s antireflexom – Hydrofóbna vrstva na silnejšiu ochranu proti vode a nečistotám
 • Slnečné okuliare – Slnečné okuliare na mieru so zafarbením podľa vášho výberu
 • Počítačové „Blue Cut“ s antireflexom a hydrofóbnou úpravou  Špeciálne vyvinutý filter na ochranu proti modrému svetlu

Krok 3. Zadajte údaje z predpisu

Potom je čas pridať vaše údaje z predpisu na okuliare. Údaje z predpisu môžete pridať jedným z troch spôsobov:

 • Nahrať predpis 
 • Zadať ručne 
 • Vložiť predpis na kontaktné šošovky 

Presné údaje z predpisu sú nevyhnutné na to, aby ste obdržali správne okuliare. Naša platforma uľahčuje zadávanie údajov z predpisu. Navyše, odmeranie rozostupu zreníc (PD) je kľúčové pre zabezpečenie správneho nastavenia okuliarových šošoviek. Ak si nie ste istí týmto parametrom, pozrite sa, ako presne odmerať svoju PD.

Poznámka: Ak ste si vybrali povrchovú úpravu "slnečné okuliare", budete si musieť pred pridaním údajov z predpisu vybrať tiež typ a odtieň šošoviek. Vyberiete si medzi obyčajnými-celofarebnými, gradientnými-postupne sa zafarbujúcimi, zrkadlovými, polarizačnými alebo samozafarbovacími sklami.

Krok 4. Vyberte si index

Lentiamo ponúka možnosť výberu z rôznych indexov okuliarových šošoviek, vďaka čomu môžete šošovky prispôsobiť svojmu predpisu a preferenciám. Na výber máte zo štyroch typov indexov.

 • Štandard – Štandardný tvrdý materiál ideálny pre nižšie dioptrie
 • Slim – Odporúčaná možnosť s extra tvrdeným sklom a UV ochranou
 • Extra slim – Vysoko odolné asférické šošovky s prirodzeným vzhľadom aj pri vysokých dioptriách
 • Ultra slim – Najlepšia voľba pre vysoké dioptrie

Krok 5. Dokončite svoju objednávku

V záverečných krokoch skontrolujte vybrané rámy, okuliarové šošovky a údaje z predpisu, aby ste sa uistili, že je všetko zadané správne. 

Pred kliknutím na "Dokončiť objednávku a zaplatiť" pridajte údaje o platbe a spôsobe doručenia. Potom dostanete číslo objednávky a potvrdzujúci e-mail.

Ste pripravení objednať si vaše ďalšie okuliare online?

Prezrite si tisíce štýlov a nájdite si svoje obľúbené okuliare ešte dnes.

Nakupovať okuliare

Často kladené otázky

Čo potrebujem na nákup okuliarov online?

Ak si chcete kúpiť okuliare na predpis online, potrebujete (1) aktuálny predpis od očného lekára, (2) presné meranie rozostupu zreníc a (3) počítač alebo mobilné zariadenie na prehliadanie a objednávanie.

Ako zistíte, či vám okuliare vyhovujú ak si ich kupujete online?

Lentiamo poskytuje návod, ako nájsť správnu veľkosť okuliarov pre váš tvar tváre. Môžete tiež použiť nástroj virtuálneho skúšania, aby ste videli, ako vyzerajú rámy na vašej tvári.

Je bezpečné kupovať okuliare online?

Áno, nákup okuliarov online je bezpečný, ak nakupujete u renomovaného online predajcu, ako je Lentiamo. Ponúkame len certifikované výrobky, aby sme vám zabezpečili tie najbezpečnejšie a najkvalitnejšie  výrobky.

Ako dlho je platný predpis na okuliare?

Predpis na okuliare je zvyčajne platný približne dva roky. Odporúča sa podstupovať pravidelné vyšetrenia zraku, aby ste sa uistili, že váš predpis je aktuálny a že nemáte žiadne zdravotné problémy s očami.

Môžete vrátiť okuliare po nákupe online?

V rámci podmienok na vrátenie tovaru spoločnosti Lentiamo máte vždy právo vrátiť tovar do 30 dní od dátumu nákupu, aj keď zákon uvádza kratšiu lehotu, t. j. 14 dní.

Kontaktné šošovky a okuliare je možné vrátiť bez udania dôvodu.

Prečítajte si viac

Preskúmajte ďalšie témy súvisiace s nákupom okuliarov online.