Letný výpredaj slnečných okuliarov!

Prihlásenie
 • 1-2 min od zastávky Poštová

  9 min autobusom 93 z Hlavnej stanice

 • Zaparkovať môžete na Vysokej ulici v garážovom dome "Tatra centrum".

  Denné parkovanie 7:00–22:00
  15 min zadarmo
  2,50 € každá začatá h

  Nočné parkovanie 22:00–7:00
  15 min zadarmo
  1,30 € každá začatá h

  Víkendové parkovanie 0:00–24:00, plus sviatky
  15 min zadarmo
  1,30 € každá začatá h

Očná optika Lentiamo Obchodná

V optike Lentiamo nájdete špičkové slnečné, dioptrické a počítačové okuliare vrátane okuliarov pre deti. Vykonávame meranie očí, aplikáciu kontaktných šošoviek aj diagnostiku a korekciu niektorých typov farbosleposti okuliarmi Enchroma. Spolupracujeme s najväčšími zdravotnými poisťovňami.

Kontaktní údaje

Adresa

Obchodná 27, Bratislava

Ako sa k nám dostanete?

Kontaktujte nás

+421 910 266 888

obchodna@lentiamo.sk

Otváracie hodiny

po–pia: 10–18
(objednaní zákazníci od 9.00)

Možnosti platby

VISA MasterCard Maestro AMEX Benefit Plus Gallery Beta Benefity Edenred

Naši zaměstnanci

Magdaléna
Magdaléna
Vedúci optiky
Jana
Jana
Špecialista predaja
Martina
Martina
Optometrista
Dana
Dana
Oftalmológ

Prohlédněte si optiku

Naše značky

V optike Lentiamo si vyberiete zo širokej ponuky známych aj menej známych značiek slnečných a dioptrických okuliarov. Navštívte našu predajňu a vyskúšajte si všetky, ktoré vám padnú do oka. Niektoré z modelov okuliarov nie sú dostupné ani na našom e-shope a jedná sa o modely exkluzívne vybrané pre našu optiku. Tešíme sa na vás!

Vykonávate v optike meranie zraku?

Áno, samozrejme. Vykonávame tu meranie pomocou najmodernejšej technológie PasKal 3D.

Ako dlho trvá vyšetrenie?

Podľa náročnosti refrakčnej chyby, ale obvykle refrakcia zaberie cca 20-30 minút.

Musím sa na vyšetrenie zraku objednať?

Rozhodne odporúčame sa na vyšetrenie zraku vopred objednať, ale pokiaľ sa trafíte do voľného termínu, vezmeme Vás ihneď.

Zoženiem v optike „sklá“ do dioptrických okuliarov?

Áno, ponúkame všetky služby očnej optiky. Zábrus a kompletizáciu okuliarov vykonávame priamo u nášho renomovaného dodávateľa okuliarových šošoviek.

Máte na predajni skladom všetky produkty?

Tie najobľúbenejšie kontaktné šošovky máme na sklade a ihneď k odberu. Dostupnosť okuliarov si ľahko overíte na stránke s detailom produktu. Podľa dostupnosti v optike je možné aj filtrovať jednotlivé kategórie okuliarov.

Aké značky okuliarov máte na Vašej predajni?

Na našej predajni nájdete okuliarové rámy značiek Polaroid, Emporio Armani, Ray-Ban, Meller, Oakley, Hawkers, Carrera, Tom Ford, Hugo Boss, Vogue, Esprit, Carolina Herrera, David Beckham, Moschino Love, Burberry, Missoni, Ralph Lauren, Prada Linea Rossa, Michael Kors, Persol, Missoni, Mexx, Marc Jacobs, Tommy Hilfiger, Max Mara, Prada, Moschino, Fendi, Gucci, Dior, Seventh Street, Ralph, Guess a Tommy Jeans.

Do koľkej máte otvorené?

Naša otváracia doba je po–pia: 10–18.

Môžem si objednať viac variantov, vyskúšať si ich a potom si vybrať len niektorú z nich?

Určite áno, je to ideálne riešenie hlavne pri výbere okuliarov.

Ako dlho mám čas na vyzdvihnutie objednávky v optike?

Objednávka na Vás počká v optike 7 kalendárnych dní, ale môžete požiadať o predĺženie termínu náš zákaznícky servis: obchodna@lentiamo.sk.

Môžem pri optike zaparkovať?

Nájdete nás na Obchodnej ulici v Bratislave a zaparkovať môžete na Vysokej ulici v garážovom dome "Tatra centrum".

Denné parkovanie 7:00–22:00
15 min zadarmo
2,50 € každá začatá h

Nočné parkovanie 22:00–7:00
15 min zadarmo
1,30 € každá začatá h

Víkendové parkovanie 0:00–24:00, plus sviatky
15 min zadarmo
1,30 € každá začatá h

Ako môžem v optike zaplatiť?

Hotovosťou, kreditnou kartou a najnovšie aj formou Benefit Plus, Benefity, Edenred a Gallery Beta. Ak dôjde k zrušeniu zákazky hradenej prostredníctvom poukážok benefitných programov, vrátime vám sumu opäť prostredníctvom benefitov.

Patrí web www.lentiamo.sk k tejto predajni?

Áno, chceli sme rozšíriť výhody pre našich zákazníkov. Vďaka tomu môžeme ponúknuť zákazníkom kompletné služby očnej optiky a optometrie.

Navyše nám aj naša optika slúži ako vlastné výdajné miesto, kde majú naši zákazníci dopravu zadarmo.

Vyzdvihnutie zadarmo

Optiku Lentiamo v Bratislave môžete využívať zároveň ako výdajné miesto na svoje objednávky.

Za túto službu si od Vás nebudeme nič účtovať, odoslanie objednávok do našej optiky je úplne zadarmo.

Navyše na našej predajni môžete pri vyzdvihnutí objednávky platiť kartou. Nie ste teda nútení platiť iba v hotovosti, ako tomu je v ostatných výdajných miestach.

Optometria

Optometria je nelekárska zdravotnícka profesia zameraná na vyšetrovanie zrakových funkcií, stanovenie dioptrickej korekcie a aplikácie kontaktných šošoviek.

Optometrista teda vyšetruje hodnotu dioptrickej korekcie, aplikuje kontaktné šošovky a vyšetruje zrakové funkcie, pričom jeho kompetencie nezasahujú do klasického vyšetrenia očného lekára (zmeranie vnútroočného tlaku, vyšetrenie očného pozadia, predpis na farmaká a pod.). Zmerať dioptrie osobám mladším ako 15 rokov smie iba za prítomnosti oftalmológa, takže v klasickej očnej optike možno merať iba klientov starších ako 15 rokov, a to vrátane aplikácie kontaktných šošoviek.

Štandardné vyšetrenie hodnôt dioptrickej korekcie trvá zhruba 20 až 30 minút, ale záleží na klientových potrebách. K očnému doktorovi či k optometristovi by mal klient dochádzať raz za 3 roky, ale samozrejme existujú aj výnimky. Pokiaľ pociťujete krátkodobejšiu alebo dlhodobejšiu nevhodnosť nameraných dioptrií, či už no svojich dioptrických okuliaroch alebo kontaktných šošovkách, odporúčame vám oči premerať aj v kratšom časovom intervale ako 3 roky. Najmä v prípade, že klient pociťuje akútne zhoršenie videnia, alebo má iné ťažkosti, či už spojené napr. s úrazom, je nutné navštíviť oftalmológa v čo najkratšom časovom intervale.

Sme oficiálnym poskytovateľom zdravotných služieb zapísaným v Národnom registri poskytovateľov zdravotných služieb.

Sme oficiálny dodávateľ okuliarov pre farboslepých značky Enchroma.

Aplikácia mäkkých kontaktných šošoviek

Aplikácia mäkkých kontaktných šošoviek zahŕňa zmeranie zraku, zmeranie zakrivenia rohovky a výber vhodného typu kontaktných šošoviek. Optometrista v očnej optike, ktorý nie je pod dohľadom oftalmológa – očného lekára, aplikuje kontaktné šošovky iba osobám starším ako 15 rokov.

Optometrista teda zmeria hodnotu dioptrickej korekcie, zmeria zakrivenie rohovky a vyberie vhodnú kontaktnú šošovku, podľa potrieb klienta. V prípade, že je kontaktná šošovka skladom na optike, dochádza k samotnej aplikácii. V opačnom prípade je nutné kontaktnú šošovku objednať. Avšak náš sklad je, čo sa týka dioptrií, zásobený dobre, čiže nutnosť doobjednávať je iba výnimočná.

Prvoaplikácia, čo znamená prvotný zácvik nosenia a kontroly skúšobných šošoviek, trvá zhruba 1 hodinu, ale záleží na šikovnosti. Klient si šošovky nasadí sám, prípadne mu ich nasadí optometrista. Potom je nutné nechať kontaktné šošovky v oku „uležať“, aby ich bolo možné pomocou štrbinovej lampy (mikroskopu) skontrolovať a vybrať vhodný typ kontaktnej šošovky. Potom vás zaškolíme ohľadom spôsobu a možností ako šošovky nosiť a vyberať. Klient sa dozvie dôležité pravidlá starostlivosti o šošovky aj roztoky. V poslednom rade si klient skúsi šošovky z oka vybrať. Ak prebehne všetko v poriadku, klient si kontaktné šošovky môže zakúpiť.

Kontrola vhodnosti dioptrickej korekcie v kontaktných šošovkách by mala prebehnúť raz za 3 roky, pokiaľ klient nepociťuje zhoršenie zraku. Avšak v prípade bežného nosenia kontaktných šošoviek je potrebné minimálne raz ročne dochádzať na kontroly k očnému doktorovi (optometrista – ten, kto vyšetruje hodnotu dioptrickej korekcie a aplikuje kontaktné šošovky – nie je kompetentný diagnostikovať očné ochorenie a pod.)

Za prvoaplikáciu kontaktných šošoviek, zácvik nosenia kontaktných šošoviek a starostlivosti o ne, účtujeme poplatok 30€.

Komplexné vyšetrenie očným lekárom

 • 3D meranie zraku
 • diagnostika šedého a zeleného zákalu
 • kontrola predného segmentu oka pomocou kontrastnej fluoresceinovej látky
 • test kvality slzného filmu
 • kontrola sietnice

Platby

Keďže vám chceme umožniť pohodlný nákup, v optike môžete platiť niekoľkými spôsobmi. Prijímame hotovosť, kreditné karty a najnovšie aj poukážkami Benefit Plus. Ak dôjde k zrušeniu zákazky hradenej prostredníctvom poukážok benefitných programov, vrátime vám sumu opäť prostredníctvom benefitov.