Buďte hviezdou letných festivalov s farebnými kontaktnými šošovkami. Zľavy vnútri 👉

Prihlásenie

Peroxidové roztoky

Peroxid vodíka (H2O2) je bezfarebná kvapalina, zvyčajne dostupná ako vodný roztok, ktorý sa používa najmä pri výrobe kozmetiky, na bielenie bavlny a dokonca aj ako palivo pre rakety.

Peroxid však môže byť ešte o niečo všestrannejší. Používa sa tiež v roztokoch na kontaktné šošovky. Tu hrá dôležitú úlohu pri čistení a dezinfekcii kontaktných šošoviek. Peroxid je veľmi obľúbený u alergikov a nositeľov šošoviek, ktorí trpia suchými očami.

Ako tento jedinečný produkt funguje? Odpovedali sme na šesť najčastejších otázok o peroxidových roztokoch.

1. Čo sú to peroxidové roztoky?

Peroxidové i viacúčelové roztoky čistia a dezinfikujú kontaktné šošovky rozložením a odstránením zachytených usadenín, proteínov a tukov (lipidov).

Na rozdiel od viacúčelových roztokov, ako je napr. Solunate však peroxidové roztoky neobsahujú konzervačné látky, čo ich robí vhodnými pre alergikov, ktorí zle reagujú na určité konzervačné látky. Tieto roztoky, nazývané tiež peroxidové systémy, sú obzvlášť dobre tolerované a extrémne účinné proti baktériám.

Peroxidové roztoky sa používajú hlavne na dezinfekciu mäkkých kontaktných šošoviek, ale niektoré z nich možno tiež použiť na starostlivosť o tvrdé kontaktné šošovky.

Medzi najznámejšie peroxidové systémy patrí AOSEPT PLUS a EasySept 360 ml s puzdrom. Chceli by ste sa dozvedieť viac o iných peroxidových roztokoch? Pozrite sa na všetky naše peroxidové roztoky, ktoré máme v ponuke.


2. Ako sa správne používajú peroxidové roztoky?

Použitie peroxidových roztokov vyžaduje osobitnú starostlivosť v porovnaní s viacúčelovými roztokmi. Po očistení kontaktných šošoviek musí byť peroxid vodíka obsiahnutý v roztoku pred použitím šošoviek neutralizovaný.

Ak neutralizácia nie je vykonaná správne, peroxid vodíka, ktorý sa dostane do vašich očí, môže spôsobiť rezanie, pálenie a dočasné poškodenie rohovky. Neutralizátor premieňa peroxid na vodu a kyslík, čím zaisťuje, že budete môcť vaše šošovky bez problémov používať.

3. Čo sú jednostupňové peroxidové roztoky?

U jednostupňového roztoku musia byť šošovky zvyčajne ponechané v peroxidovom systéme niekoľko hodín, dokiaľ nie je roztok úplne neutralizovaný v dodávanom špeciálnom puzdre.

Jednostupňové peroxidové roztoky sa lejú do špeciálnej nádoby na kontaktné šošovky, potom sa neutralizujú špeciálnou tabletou, ktorá je obvykle dodávaná výrobcom spoločne s roztokom.

4. A ako fungujú dvojstupňové peroxidové roztoky?

Dvojstupňové peroxidové roztoky dôkladne dezinfikujú vaše kontaktné šošovky, pretože koncentrácia peroxidu vodíka zostáva počas dezinfekčného procesu konštantná.

V dvojstupňovom peroxidovom systéme sa roztok peroxidu zlikviduje na konci dezinfekčnej periódy a nádoba sa naplní druhým roztokom – neutralizačným roztokom. Aby ste sa vyhli nepríjemnému pocitu pálenia, je dôležité nechať vaše kontaktné šošovky v neutralizačnom roztoku tak dlho, ako určí výrobca.

Ak nie je roztok úplne neutralizovaný, môže byť pre oči stále škodlivý. V tomto prípade môžete šošovky vložiť do fyziologického roztoku pred ich vložením do očí.

5.Ako dlho trvá neutralizácia peroxidových systémov?

Neutralizačný proces zvyčajne trvá až šesť hodín. Dodržiavajte však dobu neutralizácie uvedenú výrobcom v príbalovom letáku. Po neutralizácii sa vaše kontaktné šošovky nesmú dostať do styku s peroxidovým roztokom.

Trvanie neutralizačného procesu v dvojstupňových systémoch je trochu kratšie ako v jednostupňových systémoch, pretože v dvojstupňovom systéme treba neutralizovať len peroxid zostávajúci v kontaktných šošovkách, a nie celý obsah puzdra.
 

6. Ako bezpečne používať peroxidové roztoky?

  • Pred použitím nového roztoku na kontaktné šošovky si prečítajte a starostlivo dodržiavajte všetky pokyny na obale, fľaši a príbalovom letáku.
  • Nezabudnite použiť špeciálne puzdro na kontaktné šošovky, ktoré je súčasťou balenia peroxidového roztoku. Nepoužívajte staré či klasické puzdro na šošovky, ak dostanete novú fľaštičku s roztokom na báze peroxidu. Ak tak urobíte, peroxid nebude správne neutralizovaný.
  • Nechajte šošovky v roztoku po dobu najmenej 6 hodín, aby bol neutralizačný proces dokončený.
  • Po neutralizácii nikdy neoplachujte šošovky roztokom peroxidu vodíka a nikdy nedávajte roztok peroxidu vodíka priamo do očí, aby nedošlo k poškodeniu.
  • Nedovoľte nikomu inému používať váš peroxidový roztok. Vaši priatelia a členovia rodiny si môžu peroxidový roztok zameniť za viacúčelový a nepoužívať ho podľa špecifických pokynov pre použitie roztoku peroxidového.

Typ

Objem

Výrobca

Značka

  • Typ

    Peroxidové

Prečo nakupovať práve u nás?

Pretože pre vás máme jedinečné výhody.

Výhodné ceny

Patríme medzi hlavných predajcov kontaktných šošoviek v Európe a vďaka tomu máme zaujímavé ceny pre každého.

Výdajné miesta

Nechajte si objednaný tovar poslať na jedno z našich výdajných miest.

1 135 402 šošoviek na sklade

Máme viac ako 1 milión párov šošoviek k okamžitému odoslaniu.

 

Doprava zdarma pri objednávkach nad 60 € a objednávkach okuliarov značky Lentiamo

Pri nižšej cene objednávky môžete využiť výdajné miesta za 0,80 €, alebo dopravu už od 1,90 €.

Bonusový program

Od prvého nákupu získavate bonusové body, ktoré môžete vymeniť za darčeky zdarma.

 

 

Overené našimi zákazníkmi

98 % zákazníkov odporúča náš obchod (z 11114 recenzií). Prezrite si vybrané hodnotenia našich zákazníkov.

100 percentna spokojnost
rychlost
Ziadna. Odporucam zakaznikom
Dobrý kvalita, rýchle dodanie.
Výborný obchod