Letný výpredaj slnečných okuliarov!

Prihlásenie

Kontinuálne kontaktné šošovky

Čo sú kontinuálne kontaktné šošovky?

Začnime objasnením, čo vlastne kontinuálne kontaktné šošovky sú. Ako názov napovedá, tieto mesačné šošovky sú určené na nepretržité nosenie dlhší čas. Tieto kontaktné šošovky je možné nosiť počas dňa aj v noci pri spánku. Celý mesiac.

To je možné vďaka ich vysokej priepustnosti kyslíka, ktorá umožňuje nepretržité nosenie po dobu až 30 dní a 29 nocí. Silikón-hydrogélový materiál prispieva k vynikajúcemu vizuálnemu výkonu a pohodliu pri nosení.

Optici spoločnosti Lentiamo odporúčajú nosiť kontinuálne kontaktné šošovky Lenjoy. Sú ideálnou voľbou pre každého, kto chce vyskúšať pohodlné a cenovo dostupné kontinuálne kontaktné šošovky.

Pred zakúpením kontinuálnych šošoviek dôrazne odporúčame konzultovať ich vhodnosť pre vaše oči so svojím očným lekárom.

Ako dlho môžete nosiť kontinuálne kontaktné šošovky?

Tieto kontaktné šošovky nenosíte len jeden deň a jednu noc a potom ich vyberiete. Zvláštnosťou kontinuálnych šošoviek je, že sa nasadzujú prvý deň v mesiaci a vyberajú až na konci mesiaca po 29 nociach.

Je možné s kontaktnými šošovkami spať?

Záleží na type šošoviek, ktoré nosíte - bežné šošovky by ste samozrejme na noc v oku nechávať nemali, to je možné iba v prípade, ak ide o šošovky kontinuálne. Ak vám nosenie kontinuálnych kontaktných šošoviek nespôsobuje žiadne nepohodlie, potom ich môžete ponechať v očiach aj cez noc.

Tieto šošovky sú navrhnuté tak, aby ste s nimi mohli zaspať bez toho, aby ste sa budúci deň prebudili s červenými očami alebo rezaním či bolesťami očí. Spánok s kontaktnými šošovkami sa teda stane súčasťou vašej rutiny.

Výhody a nevýhody kontinuálnych kontaktných šošoviek

Kontinuálne kontaktné šošovky vám ponúkajú neuveriteľnú a dlhotrvajúcu priepustnosť kyslíka. To zaisťuje pokročilý materiál silikón-hydrogél, ktorý vďaka svojmu poréznemu a pre vzduch priepustnému povrchu znižuje podráždenie, pocit suchých očí a príznaky spojené s nízkym očným tlakom (hypoxiou). Vďaka tomu sú kontaktné šošovky na dlhodobé nosenie obľúbené nositeľmi, ktorí nechcú s nasadzovaním šošoviek strácať čas v kúpeľni.

Kontinuálne kontaktné šošovky popredných značiek, ako sú Biofinity, Air Optix Night & Day Aqua alebo tórické šošovky na korekciu astigmatizmu si môžete objednať ešte dnes na Lentiamo!

Pre koho sú vhodné kontinuálne kontaktné šošovky?

Kontinuálne šošovky sú vhodné pre všetkých nositeľov šošoviek, ktorým ich optik alebo očný lekár odporučil. Mäkké kontaktné šošovky ponúkajú skvelú alternatívu k okuliarom, najmä pre profesionálov pracujúcich vo dne aj v noci ako napríklad lekári pracujúci aj 24 hodín na pohotovosti alebo na smeny.

Ako kontinuálne šošovky fungujú?

Kontinuálne šošovky sú vyrobené z materiálu priepustného pre kyslík, ktorý sa nazýva silikón-hydrogél. Priepustnosť kyslíka u týchto šošoviek je medzi 100 a 175 DKT a ich obsah vody je pomerne nízky. Silikón-hydrogélové šošovky sú moderným typom mäkkých kontaktných šošoviek, ktoré sú viac pórovité ako klasické hydrogélové šošovky a prepustia kyslík až k rohovke.

Používať sa začali v roku 2002 ako kombinácia hydrogélu a silikónu, u ktorej môžu výrobcovia zabezpečiť vyššiu priepustnosť kyslíka aj pri nízkom obsahu vody. Moderné silikón-hydrogélové šošovky tak majú výhody vyššej priepustnosti kyslíka, ktorá znižuje riziko hypoxie. Vďaka tomu sú skvelou voľbou pri šošovkách na dlhodobé nosenie. Nevýhodou týchto šošoviek je nízka zmáčavosť a tendencia k usadzovaniu nečistôt.

Pozrime sa bližšie na vlastnosti kontinuálnych kontaktných šošoviek:

  • Veľmi vysoká priepustnosť kyslíka
  • Samozvlhčovacia vlastnosť materiálu
  • Vynikajúca povrchová technológia
  • Silikón-hydrogélový materiál

Predstavujú kontinuálne kontaktné šošovky nejaké riziká?

Hoci vám lekár povolil nosenie kontinuálnych kontaktných šošoviek, väčšina optikov a lekárov napriek tomu odporúča vyberať šošovky z očí aspoň na jednu noc v týždni, aby si vaše oči trochu odpočinuli. Vďaka tejto rutine môžete nosiť kontinuálne kontaktné šošovky aj keď ste na dovolenke.

Čo by ste nemali robiť: Nenoste svoje bežné mesačné šošovky kontinuálnym spôsobom alebo dlhšie, ako vám odporučil špecialista, ak do kategórie kontinuálnych šošoviek nepatria. Nenoste šošovky dlhšie, než je ich deklarovaná perióda výmeny. Ak máte pochybnosti, noste vždy so sebou balenie jednodenných šošoviek, aby ste predišli riziku očnej infekcie.

Doba nosenia

Typ

Výrobca

Značka

  • Doba nosenia

    Kontinuálne

Načítať ďalšie produkty

Prečo nakupovať práve u nás?

Pretože pre vás máme jedinečné výhody.

Výhodné ceny

Patríme medzi hlavných predajcov kontaktných šošoviek v Európe a vďaka tomu máme zaujímavé ceny pre každého.

Výdajné miesta

Nechajte si objednaný tovar poslať na jedno z našich výdajných miest.

1 135 402 šošoviek na sklade

Máme viac ako 1 milión párov šošoviek k okamžitému odoslaniu.

 

Doprava zdarma pri objednávkach nad 60 € a objednávkach okuliarov značky Lentiamo

Pri nižšej cene objednávky môžete využiť výdajné miesta za 0,80 €, alebo dopravu už od 1,90 €.

Bonusový program

Od prvého nákupu získavate bonusové body, ktoré môžete vymeniť za darčeky zdarma.

 

 

Overené našimi zákazníkmi

99 % zákazníkov odporúča náš obchod (z 11094 recenzií). Prezrite si vybrané hodnotenia našich zákazníkov.

Expresná komunikácia, expresné dodanie. Veľký výber, bonusove body a darčeky, určite odporúčam.
Rychle dodanie
Moznost osobneho vyzdvihnutia. Slabiny: Nerozumiem preco je poplatok aj za osobne vyzdvihnutie
Predajna ma kratku otvaraciu dobu, cez vikend vobec
Tovar vždy kvalitný, doručený v čas, komunikácia je veľmi efektívna, som maximálne spokojný.