Letný výpredaj slnečných okuliarov!

Prihlásenie

Air Optix Plus Hydraglyde (3 šošovky)

Kontaktné šošovky Mesačné Alcon Air Optix

na základe 11 recenzií

Na sklade > 800 ks
Výhodnejšie balenia: Air Optix Plus Hydraglyde (6 šošoviek) 23,99 € (Ušetríte 9,19 €)
Nákupom získate 41 bonusových bodov

16,59 €

Zvoľte parametre

Zvoľte parametre Nápoveda

14.20

Odošleme 17. 6.

+ vybrať parametre aj pre druhé oko

 • Doprava zdarma pri objednávkach nad 60 € pri platbe vopred
 • Doprava zdarma pri objednávkach okuliarov značky Lentiamo pri platbe vopred
 • Pod 60 € – Výdajné miesta od 0,80 € - doručenie 1-2 dni
 • Balík na adresu od 2,30 €, s dobierkou od 3,30 € (doručenie GLS 1-2 dni, poštou 2-3 dni)

Prečo nakupovať práve u nás?

Pretože pre vás máme jedinečné výhody.

Výdajné miesta

Nechajte si objednaný tovar poslať na jedno z našich výdajných miest..

Doprava zdarma pri objednávkach nad 60 € a pri objednávkach okuliarov značky Lentiamo.

Pri nižšej cene objednávky môžete využiť výdajné miesta za 0,80 €, alebo dopravu už od 1,90 €.

Bonusový program

Od prvého nákupu získavate bonusové body, ktoré môžete vymeniť za darčeky zdarma.

 

Hodnotenia Air Optix Plus Hydraglyde:
96 % na základe 11 recenzií

zobrazujeme iba hodnotenie s komentárom

Podrobnosti o Air Optix Plus Hydraglyde (3 šošovky)

Air Optix Plus Hydraglyde sú vynikajúce silikón-hydrogélové kontaktné šošovky od prevereného výrobcu Alcon.

Moderná technológia HydraGlyde Moisture Matrix dodáva povrchu šošoviek stálu hydratáciu po celý deň. Technológia SmartShield vytvára ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje usadzovaniu nečistôt a zaisťuje hladký komfort pri každom žmurknutí.

Air Optix Plus Hydraglyde sú klasické sférické kontaktné šošovky určené na denné nosenie s mesačnou periódou výmeny. Pre väčšie pohodlie je možné po konzultácii s optikom nosiť kontinuálne až šesť nocí.

Užívatelia kontaktných šošoviek Air Optix Aqua začať používať nové šošovky Air Optix Plus Hydraglyde bez nutnosti mať nový predpis.

Výhody kontaktných šošoviek Air Optix Plus Hydraglyde

Air Optix Plus Hydraglyde sú mesačné kontaktné šošovky s celým radom výhod. Aké hlavné vlastnosti ponúkajú svojim nositeľom?

 • Hygienický komfort – Technológia SmartShield bojuje proti usadzovaniu bielkovín a lipidov a zaisťuje hladký povrch a menšie trenie medzi okom a viečkom.
 • Dlhodobá hydratácia  – Exkluzívny HydraGlyde Moisture Matrix zaisťuje hydratačný komfort a ochranu pred podráždením až po dobu 16 hodín.
 • Zdravšie oči Silikón-hydrogélový materiál a vysoký obsah vody zaisťujú jedinečnú priepustnosť kyslíka pre zdravé oči.
 • Vynikajúca vizuálna kvalitaSférický dizajn šošoviek poskytuje jasné videnie širokému spektru nositeľov.
 • Flexibilné nosenie – Mesačné kontaktné šošovky na denné nosenie s možnosťou kontinuálneho nosenia až na šesť nocí.

Pre koho sú kontaktné šošovky Air Optix Plus Hydraglyde vhodné?

Air Optix Plus Hydraglyde sú určené pre všetkých, ktorí túžia po pohodlí a ochranne vďaka hydratujúcej vrstve. Sú vhodné pre:

 • Užívateľov, ktorí trpia krátkozrakosťou (myopia) alebo ďalekozrakosťou (hyperopia)
 • Užívateľov, ktorí vyžadujú dodatočnú ochranu pred dráždivými vplyvmi
 • Užívateľov, ktorí nosia kontaktné šošovky pravidelne
 • Užívateľov, ktorí preferujú mesačnú periódu výmeny
 • Užívateľov, ktorí trpia syndrómom suchých očí
 • Užívateľov, ktorí chcú prejsť z Air Optix Aqua

Často kladené otázky o Air Optix Plus HydraGlyde

Ako dlho môžete nosiť kontaktné šošovky Air Optix Plus Hydraglyde?

Air Optix Plus Hydraglyde je možné nosiť 30 dní a 29 nocí v prípade, že kontaktné šošovky pred spánkom vyberiete. So súhlasom očného lekára ich možno nosiť aj ako kontinuálne kontaktné šošovky až po dobu šiestich nocí. Nezabudnite, že kontaktné šošovky je nutné po vybratí vyčistiť a uložiť do roztoku.

Môžete spať s kontaktnými šošovkami Air Optix Plus Hydraglyde?

Áno, Air Optix Plus Hydraglyde je možné nosiť až šesť nocí. Pokiaľ by ste chceli s kontaktnými šošovkami spať a prebúdzať sa s ostrým videním, poraďte sa so svojim optikom, či je pre vás nosenie cez noc vhodné.

Čo znamená HydraGlyde?

HydraGlyde Moisture Matrix je inovatívny regeneračný prostriedok, ktorý uľahčuje zmáčavosť a hydratáciu niektorých silikón-hydrogélových šošoviek. Vzniknutá hydratačná vrstva znižuje lipidové usadeniny a odstraňuje proteínové nánosy na kontaktných šošovkách. Čo to znamená pre vaše oči? Výnimočné pohodlie, znížené trenie a fantastický pocit hydratácie.

Hľadáte dlhotrvajúcu hydratáciu pre vaše oči? Air Optix Plus Hydraglyde pre Astigmatizmus a Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal sú tiež vybavené hydratačnou vrstvou HydraGlyde Matrix.

Aký je rozdiel medzi kontaktnými šošovkami Air Optix Plus Hydraglyde (3 šošovky) a Air Optix Plus Hydraglyde (6 šošoviek)?

Air Optix Plus Hydraglyde (3 šošovky) má tri kontaktné šošovky vo vnútri balenia. Air Optix Plus Hydraglyde (6 šošoviek) má šesť kontaktných šošoviek vo vnútri balenia.

Hlavný rozdiel je v tom, ako dlho vydrží každé balenie celkom. Pokiaľ sa každých 30 dní použije jedna kontaktná šošovka z krabičky, vydržia Air Optix Plus Hydraglyde (3 šošovky) až tri mesiace a Air Optix Plus Hydraglyde (6 šošoviek) až šesť mesiacov. Balenie Air Optix Plus Hydraglyde (3 šošovky) ponúka flexibilitu všetkým, ktorí chcú tieto kontaktné šošovky vyskúšať po prvýkrát. Balenie po troch kusoch má aj nižšie počiatočné náklady.

Ostatné mesačné kontaktné šošovky

Ďalšími obľúbenými mesačnými kontaktnými šošovkami sú Air Optix Night & Day Aqua, ktoré sú vybavené technológiou SmartShield a sú schválené až pre 30 dní kontinuálneho nosenia. Biofinity sú ďalšie mesačné kontaktné šošovky, ktoré ponúkajú celodennú hydratáciu vďaka hydrofilnému materiálu Comfilcon A.

Na ostré videnie aj za zhoršených svetelných podmienok majú kontaktné šošovky PureVision 2 asférický dizajn pre jasné videnie od rána do večera. SofLens 59 poskytujú vynikajúce pohodlie vďaka materiálu odolnému proti usadeninám.

Najčastejšie sa predáva s roztokom Solunate Multi-Purpose 400 ml s puzdrom.

Ide o zdravotnícku pomôcku. Pred použitím si prečítajte pokyny.

Parametre

Expirácia: Najmenej 35 mesiacov
Materiál:  Lotrafilcon B
Zafarbenie pre manipuláciu:  Nie
So šošovkami sa môže spať:  Nie
Obsah vody:  33 %
Priepustnosť pre kyslík:  138 Dk/t
UV filter:  Nie
Silikón-hydrogélové:  Áno
Indikátor rub-líc:  Nie
Šošoviek v krabičke:  3
Rozsah dioptrií:  od -12.0 do +8.0
Priemer:  14.2
Zakrivenie:  8.6
Stredová hrúbka:  0.08 mm
Modul pružnosti:  1.0 MPa
Hmotnosť: 14 g
Výrobca:
Kategória:

Otázky (10×)

Komentáre k Air Optix Plus Hydraglyde (3 šošovky) Pridať otázku

 • Petra S.

  Dobrý deň, dlhodobo (cca 5 rokov) používam mesačné šošovky Air Optix Plus Hydraglyde, vo všetkom mi maximálne vyhovujú najmä po prechode na roztok Solunate, a však z času na čas by som potrebovala iba jednodňové šošovky, vedeli by ste mi poradiť, ktoré by mohli byť najvhodnejšie? Nechcem do nich investovať veľa, nakoľko potrebujem rozdielne dioptrie a využívala by som ich iba príležitostne (začínala som s prvými šošovkami Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe). Môj očný lekár sa na šošovky nešpecializuje a kontalogička, bohužiaľ široko-ďaleko jediná, drží nové šošovky a nechce mi prezradiť ani značku ani nové dioptrie, od kedy zistila že si šošovky a roztoky medzi kontrolami objednávam od vás, našťastie ešte celkom dobre vidím so starými dioptriami.

  Odpovedať
  • Radka
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,

   ďakujeme pekne za Váš komentár.

   Máme radosť, že Vám šošovky Air Optix Plus Hydraglyde vyhovujú a ste s nimi spokojná.

   Avšak každá značka šošoviek je jedinečná v zmysle materiálu, z ktorého sú šošovky vyrobené. Z tohto dôvodu Vám nevieme odporučiť žiadne jednodenné šošovky, ktoré by boli z hľadiska materiálu zhodné s týmito. Všetky dostupné šošovky z Lotrafilcon B sú mesačné šošovky.

   Jednodenné šošovky z iného materiálu, ale so zhodnými parametrami zakrivenia a priemeru s týmito šošovkami nájdete nižšie. Rovnako ako u týchto šošoviek taktiež sa jedná o silikón-hydrogélové šošovky :

   https://www.lentiamo.sk/kontaktne-sosovky/silikon-hydrogelove/jednodenne/zakrivenie-8.60/priemer-14.20.html

   Jednodenné šošovky z iného materiálu a s inými vlastnosťami, ale so zhodnými parametrami zakrivenia a priemeru s týmito šošovkami nájdete tu, stačí zvoliť požadovanú dioptriu:

   https://www.lentiamo.sk/kontaktne-sosovky/sfericke/jednodenne/zakrivenie-8.60/priemer-14.20.html

   Môžete vyberať jednodenné šošovky od rôznych výrobcov a značiek.

   Avšak spomínaná zmena materiálu, značky, doby nosenia, či iných parametrov šošoviek nemusí byť pre Vás vyhovujúcou. Každý jedinec je na takúto zmenu inak citlivý a preto vždy odporúčame pred akoukoľvek zmenou obrátiť sa na očného špecialistu, ktorý Vám okrem odbornej konzultácie a vystavenia predpisu môže tiež poskytnúť skúšobný pár šošoviek, ktorý je komerčne nepredajný a na základe ktorého nosenia zistíte či sú predpísané šošovky pre Vás vyhovujúcimi a nepociťujete pri ich nosení diskomfort.

   Ďakujeme a prajeme Vám krásny deň.

   Odpovedať
 • Martina

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Doteraz som od Vás kupovala šošovky mesačné Air Optix vždy podla dioptrii. Po poslednej kontrole mám uvedené: Pravé oko: -4,25 sf -0,5cyl 115 st. Ľavé oko: - 5,0sf.
  Pri zvolení parametrov sa mi nedá udať cyl a aj st. Znamená to, že mi budú vyhovovať aj tie parametre, ktoré sú už tam uvedené alebo je potrebné vybrať si inú značku kontaktných šošoviek? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedať
  • Radka
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,

   ďakujeme pekne za Váš komentár. Podľa Vami uvedených údajov (dodaných parametrov cylindra a osi) sa veľmi pravdepodobne jedná o tórické kontaktné šošovky, ktoré budete potrebovať na pravé oko. Stačí teda, keď si pri vyhľadávaní šošoviek na našej stránke zvolíte kategóriu "tórické" a môžete si vyberať zo šošoviek, u ktorých je možné, dokonca, nutné tieto parametre zadať.

   V prípade, že pri ľavom oku, na základe Vášho predpisu, parameter cylindra uvedený nemáte, môžete aj naďalej vyberať zo sférických šošoviek, či už mesačných, akými sú aj tieto alebo jednodenných.

   V každom prípade, okrem vyššie uvedených parametrov budete tiež potrebovať poznať parametre zakrivenia a priemeru šošovky, s ktorými Vám určite dokáže poradiť Váš očný špecialista.

   Taktiež odporúčame akýkoľvek výber nových šošoviek či zmenu ich značky konzultovať s Vašim očným špecialistom, nakoľko je zmena značky individuálna záležitosť, na ktorú každý reaguje inak. Váš očný špecialista Vám tiež môže poskytnúť skúšobný pár šošoviek, ktorý je komerčne nepredajný.

   Odpovedať
 • Simona L.

  Dobrý deň chcem sa spýtať či sa dajú vyrobiť aj šošovky na mieru? Mám BC 8,7 DIA 14,5 CYL -1,25 PWR -0,00 AXIS 090.
  Na druhé okolo BC 8,7 DIA14,5 CYL -0,75 PWR -0,00 AXIS 090.

  Odpovedať
  • Andrea
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,

   očný lekár alebo kontaktológ by Vám mal na základe vyšetrenia a zmerania zraku odporučiť konkrétnu značku tórických kontaktných šošoviek na korekciu astigmatizmu (https://www.lentiamo.sk/blog/co-je-astigmatizmus.html) a najprv poskytnúť skúšobný pár tak, aby ste zistili, či daná značka vyhovuje.

   Takto na diaľku bohužiaľ nie je možné zistiť, aké konkrétne šošovky by boli pre Vás vhodné.

   Odpovedať
 • Jana P.

  Dobrý deň, nie je možné objednať si u vás len jeden pár šošoviek_

  Odpovedať
  • Andrea
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,

   ďakujem za Vašu správu. Skúšobné páry či jednotlivé kusy šošoviek bohužiaľ nemáme k dispozícii, ponúkame iba originálne balenia kontaktných šošoviek. Skúšobný pár šošoviek by Vám mal na základe vyšetrenia poskytnúť očný lekár alebo kontaktológ. Pri každej zmene značky šošoviek odporúčame konzultáciu so špecialistom. Ďakujem za pochopenie. 

   Odpovedať
 • Anonym

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať. Nosila som denné šošovky total 1 a Tam mi písalo -1,00 pri tom mám dioptrie -1,75. No vidím cez ne dobre je v tom nejaký rozdiel alebo niečo? Nerada by som kúpila niečo čo mi nebude sedieť.

  Odpovedať
  • Barbora
   Lentiamo.sk

   Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Ano – určitě je podstatné, jaké
   dioptrie máte naměřeny, stejně tak je důležité brát v potaz další
   parametry, jakými je například zakřivení či průměr oka. Pokud jste měla
   na mysli výměnu za čočky Dailies Total 1, tak ty mají jiné zakřivení a
   průměr, než čočky Air Optix Plus Hydraglyde. Kromě parametrů jako je
   zakřivení a průměr, záleží také na materiálu, ze kterého jsou čočky
   vyrobeny, na obsahu vody či propustnosti pro kyslík. Může se Vám poté
   stát, že i při dodržení všech parametrů Vám čočky nebudou sedět a
   vyhovovat. Doporučuji proto návštěvu očního lékaře nebo kontaktologa,
   který Vám čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár čoček. Vyhnete se
   tak riziku, že by Vám zakoupené čočky nevyhovovaly. Děkuji Vám za
   pochopení a přeji Vám příjemný den.


   Odpovedať
 • Slavomíra O.

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať od kedy sa datuje spotreba, od otvorenia alebo ako?

  Odpovedať
  • Andrea
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,


   jedno balenie mesačných šošoviek Air Optix Plus Hydraglyde obsahuje
   3 kontaktné šošovky, jednu šošovku môžete od otvorenia blistru
   používať pri správnej starostlivosti práve jeden mesiac (doba
   použiteľnosti). Celú krabičku šošoviek je nutné využiť pred skončením
   expiračnej doby (dátum spotreby) uvedenej na škatuľke
   šošoviek. Andrea


   Odpovedať
 • Andrea

  Chcem sa opýtať že či keď mám na ľavom oku jednu diopriu a na pravom druhú tak si budem musieť kùpiť dva balenie šošoviek jedno pre jedne oko a druhe pre druhé?

  Odpovedať
  • Andrea
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,


   v jednom balení kontaktných šošoviek sa nachádzajú vždy rovnaké
   parametre, ak potrebujete pre obe oči iné dioptrie, ako píšete, bude nutné
   objednať dve rôzne balenia. Andrea


   Odpovedať
 • Jana Č.

  Dobry den,chcem sa opytat,aky je rozdiel medzi obycajnymi Air optix aqua a Air optix plus hydraglyde.

  Odpovedať
  • Andrea
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,


   kontaktné šošovky Air Optix Plus Hydraglyde sú so zvlhčujúcim komplexom
   HydraGlyde Moisture Matrix a technológiou SmartShield proti usadzovaniu
   nečistôt. Nositelia šošoviek Air Optix Aqua môžu prejsť na nové
   šošovky Air Optix Plus Hydraglyde bez nutnosti preaplikácie. An­drea


   Odpovedať
 • Martina N.

  Dufam,ze mi nepride balenie s cinskymi znakmi,nakolko pri poslednej objednavke ste mi poslali jedno balenie normalne a druhe s cinskymi znakmi-take si neprosim!

  Odpovedať
  • Andrea
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,


   mrzí ma, že s dodaným tovarom nie ste spokojná. Výrobcovia majú
   továrne na výrobu šošoviek rozmiestnené v rôznych krajinách, preto
   môžu rôzne balenia pochádzať z iného miesta. Zasielame vždy tovar,
   ktorý je na sklade dostupný. Ak si želáte dodať tovar z určitej krajiny
   výroby konkrétneho výrobcu, napíšte nám prosím poznámku k objednávke,
   obratom Vás budeme kontaktovať o aktuálnych možnostiach. Ďakujem za
   pochopenie. Andrea


   Odpovedať
 • Terezka

  Chcela by som sa opýtať, či nemá niekto so zakrivením 8.7 skúsenosti s týmito šošovkami, či sa prispôsobia a či neškriabu napriek nižšiemu zakriveniu. :)

  Odpovedať
  • Ivana
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. V tomto prípade by sme
   odporúčili kontaktovať Vášho očného lekára alebo kontaktológa, ktorý
   zistí Vaše presné zakrivenie a na základe toho odporúči vhodný model
   kontaktných šošoviek. Nákup bez predchádzajúcej aplikácie či
   konzultácie s odborníkom sa neodporúča, pretože výberom nesprávnych
   parametrov či nesprávneho modelu môže dôjsť k poškodeniu očí.


   V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa na nás neváhajte znovu
   obrátiť. Prajeme Vám pekný deň.


   Odpovedať

Ďalšie 4 komentáre

Pridať otázku alebo komentár k Air Optix Plus Hydraglyde (3 šošovky)

Údaje označené * sú povinné.

Overené našimi zákazníkmi

99 % zákazníkov odporúča náš obchod (z 11093 recenzií). Prezrite si vybrané hodnotenia našich zákazníkov.

Expresná komunikácia, expresné dodanie. Veľký výber, bonusove body a darčeky, určite odporúčam.
Rychle dodanie
Moznost osobneho vyzdvihnutia. Slabiny: Nerozumiem preco je poplatok aj za osobne vyzdvihnutie
Predajna ma kratku otvaraciu dobu, cez vikend vobec
Tovar vždy kvalitný, doručený v čas, komunikácia je veľmi efektívna, som maximálne spokojný.