Letný výpredaj slnečných okuliarov!

Prihlásenie

EnChroma®: Okuliare, ktoré pomáhajú vidieť farby

 

EnChroma banner

 

50 odtieňov šedej

Svet je plný farieb. Ale nie pre každého. Farbosleposť je stav, pri ktorom nemôžete rozlíšiť aspekty jednotlivých farieb –⁠ najčastejšie zelenej a červenej. Farboslepý človek tak síce nevidí svet čiernobielo, môže ale vnímať až o 90% menej farebných odtieňov ako zvyšok populácie.

 

Zriedkavé? Nie tak celkom

O tomto probléme sa príliš nehovorí, pritom ale nie je tak vzácny, ako by sa mohlo zdať. Podľa štatistík trpí farbosleposťou 1 z 12 mužov a 1 z 200 žien, čo znamená, že každý človek má vo svojom okolí až 25 farboslepých ľudí!

EnChroma®: Pigmenty pod drobnohľadom

Spoločnosť EnChroma® ale prišla s riešením –⁠ vytvorila filter, ktorý umožňuje oddeľovanie červených a zelených pigmentov. Svetlo sveta tak uzreli šošovky, ktoré ľuďom s farbosleposťou umožňujú prvýkrát v živote vidieť farby! Na Slovensku teraz okuliare EnChroma® zoženiete iba v Lentiamo.

 

 

Test: Priznajte farbu!

Často sa stáva, že ľudia trpiaci slabšou farbosleposťou o tom ani nevedia. Nie ste si istí, ako ste na tom vy? Urobte si test! Trvá len chvíľku a budete mať jasno.

Test je zatiaľ iba v angličtine, začnite stlačením tlačidla "Start now".

 

 

V Lentiamo sa na to pozrieme

Máte v rozoznávaní farieb rezervy? Alebo farbosleposťou trpí niekto z blízkych? Dohodnite si schôdzku s naším odborníkom, ktorý vykoná vyšetrenie. Ako jediní na Slovensku máme navyše okuliare EnChroma® na sklade v našej optike v Bratislave, takže si ich môžete rovno vyskúšať! Vyberte si hotové, alebo si ich nechajte vyrobiť na mieru a nakombinujeme ich aj s dioptriami.

Objednajte sa do našej optiky online

Objednajte sa na meranie zraku, vyskúšajte si dostupné modely okuliarov, či už slnečných alebo dioptrických a poraďte sa s našimi odborníkmi na optike. Môžete si tam tiež nechať upraviť okuliare či vyhotoviť nové sklá do rámov. Navštívte našu optiku v Bratislave.