Letný výpredaj slnečných okuliarov!

Prihlásenie

Kategórie slnečného filtra

Slnečné okuliare možno rozdeliť do 5 stupňov podľa kategórie slnečného filtra. Každé číslo označuje priepustnosť svetla. Čím je číslo vyššie, tým okuliarové sklá prepúšťajú menej svetla a sú tmavšie. Je väčšinou vyznačené vnútri na stranici alebo na štítku, ktorý je nalepený na skle okuliarov.

Kategória 0 – priepustnosť svetla 80 – 100 % • bezfarebný alebo veľmi svetlý filter. Ide zvyčajne o športové alebo ochranné okuliare určené len ako ochrana pred vetrom, prachom a nečistotami, ale nie pred slnkom.

Kategória 1 – priepustnosť svetla 43 – 80 % • veľmi málo zafarbené sklá, najčastejšie žlté alebo oranžové, vhodné pri slabšom slnečnom žiarení alebo ako ochrana proti prachu a vetru.

Kategória 2 – priepustnosť svetla 18 – 43 % • stredne tmavý filter vhodný pri stredne silnom slnečnom žiarení a na bežné nosenie. Farba skiel je trochu svetlejšia, než je u slnečných okuliarov obvyklé. Skôr ich využijete pri jarných alebo jesenných prechádzkach počas slnečného dňa. Veľmi dobré sú aj za volantom, keď často prechádzate zo slnka do tieňa.

Kategória 3 – priepustnosť svetla 8 – 18 % • tmavý filter vhodný pri intenzívnom slnečnom žiarení na pláži alebo v meste. S touto kategóriou sa stretnete u väčšiny slnečných okuliarov. Na leto je ideálny, pretože už poskytuje vyšší stupeň ochrany pred slnečným žiarením ako predchádzajúce tri kategórie.

Kategória 4 – priepustnosť svetla 3 – 8 % • veľmi tmavý filter vhodný pri veľmi intenzívnom slnečnom žiarení. Okuliare sú pre horolezcov alebo na použitie v púšti a všade tam, kde je slnko nielen veľmi silné, ale tiež sa intenzívne odráža. Tieto okuliare sa nesmú používať pri šoférovaní automobilu.

Komentáre

    Žiadna otázka...

    Údaje označené * sú povinné.