3287     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

Články

Uvažujete o nosení kontaktných šošoviek? Neviete aké kontaktné šošovky si máte zvoliť? Alebo sa chcete iba dozvedieť užitočné informácie a zaujímavosti, ktoré súvisia s nosením kontaktných šošoviek? Pohodlne se posaďte, pripravili sme pre Vás množstvo kvalitných článkov, v ktorých nájdete odpovede na všetky Vaše otázky.

Čo je kyselina hyalurónová a ako pomáha nášmu zdraviu

27. 7. 2022

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako funguje kyselina hyalurónová a čo môže urobiť pre zdravie vašich očí? Zistite to tu!

Kúpanie s kontaktnými šošovkami

12. 8. 2010

Môžem sa kúpať s kontaktnými šošovkami? Áno, ale iba pri dodržaní správnych zásad.

Slzivosť - ochrana našich očí

8. 12. 2009

Slzivosť alebo epifora znamená zvýšené vylučovanie sĺz, ktoré môže vznikať reflexným podráždením oka pri niektorých očných ochoreniach, napríklad pri zápale alebo úraze. Ďalšou príčinou môže byť psychický stav (slzy pri plači i smiechu).

Čo je biofilm na povrchu kontaktných šošoviek a čo môže spôsobiť?

12. 11. 2009

Biofilm je tenká vrstva mikróbov na povrchu rôznych predmetov. Mikrobiálne spoločenstvá, ktoré označujeme ako biofilm, bežne nachádzame predovšetkým vo vodnom prostredí, na povrchu pôdy, atď. Biofilmy sa využívajú pri biologickom čistení odpadových vôd. Niektoré sa vyskytujú aj na povrchu tiel rastlín, prípadne na rôznych častiach tela živočíchov či vo vnútri, kde môžu spôsobovať ťažkosti. Baktérie, plesne či prvoky osídľujú aj povrch umelých hmôt, akými kontaktné šošovky bezpochyby sú a aj na nich tvoria biofilm. Spôsobujú infekčné zápalové ochorenia očí a tiež znehodnocujú kontaktné šošovky. Vstupnou bránou infekcie je koža alebo sliznica. Človek sa väčšinou nakazí priamym alebo nepriamym kontaktom s infikovaným (prstami, uterákom, kvapkami do očí, vodou v bazéne).

Pravidelné kontroly očí užívateľov kontaktných šošoviek

21. 7. 2009

V článku sa dozviete prečo sú pravidelné kontroly také dôležité, čo môže zaviniť nesprávne používanie šošoviek a aký vplyv má kontaktná šošovka na vaše oko.

Ako začať s kontaktnými šošovkami

28. 1. 2009

Správne vykročenie do sveta kontaktných šošoviek je veľmi dôležité. V tomto článku nájdete informácie o druhoch kontaktných šošoviek podľa účelu nosenia, použitého materiálu a doby nosenia. Uvedieme správny postup pri zaobstarávaní kontaktných šošoviek a nakoniec Vás oboznámime so zdravotnými rizikami.

Vianočná súťaž o iPad 2 alebo 4 x kontaktné šošovky na rok zdarma