Zľavy až do 15% na kontaktné šošovky Lenjoy

5,0/5 Hodnotenie

Prihlásenie

Počítačové okuliare Meller Blue light ako módny doplnok pre preťažené oči

Meller Blue light glasses


Trávite zvyčajne 8 hodín denne pred počítačom a potom sa tešíte na svoju obľúbenú šou na Netflixe? Mnoho z nás pozná tento životný štýl. Vedeli ste však, že neustále pozeranie sa do počítača a ďalších obrazoviek môže byť pre naše oči dokonca škodlivé?

Áno, čítate správne. Modré svetlo vyžarované mnohými elektronickými zariadeniami môže poškodiť naše oči, našu schopnosť sústrediť sa a dokonca aj spánok.

Značka Meller, ktorá je preslávená vďaka svojim štýlovým a cenovo dostupným dioptrickým a slnečným okuliarom, teraz prišla na trh s novinkou, ktorá je riešením problému s unavenými očami a syndrómu počítačového videnia, spôsobeného modrým svetlom: kolekcia Meller Blue light. Čítajte ďalej a zistite, prečo sú tieto počítačové okuliare dokonalým riešením pri práci v kancelárii, sledovaní televízie alebo prechádzaní Instagramu. Jedno je isté už teraz – pri každej z týchto činností budete vyzerať štýlovo.Ako počítačové okuliare fungujú?

Aby sme porozumeli okuliarom proti modrému svetlu, musíme najprv objasniť, čo to modré svetlo vlastne je a prečo môže byť škodlivé.

Modré svetlo, tiež známe ako vysoko energetické viditeľné svetlo (HEV), je druh svetla s krátkymi vlnovými dĺžkami, ktoré vyžaruje väčšiu energiu. Tieto vlny prenikajú hlboko do oka a dlhodobé vystavenie môže spôsobiť vážne poškodenie sietnice.

Kľúčovým je teda blokovanie modrého svetla. Okuliare, blokujúce modré svetlo, majú vo svojich šošovkách zabudované filtre, ktoré blokujú alebo absorbujú ako modré svetlo, tak v niektorých prípadoch aj UV žiarenie, aby zabránili preniknutiu do oči. Používanie okuliarov zn. Meller, blokujúcich modré svetlo pri pohľade na obrazovku, najmä po zotmení preto pomáha znižovať vystavenie vlnám modrého svetla, ktoré môžu mať vážne účinky na vaše telo.Ako modré svetlo poškodzuje naše telo?

Hoci modré svetlo môže pomôcť zvýšiť našu bdelosť, pamäť a kognitívne funkcie, existujú obavy z dlhodobých účinkov vystavenia sa obrazovkám. Je to kvôli tesnej blízkosti obrazoviek a dobe strávenej ich sledovaním. Ale pretože sa dnes nemôžeme a nechceme vyhýbať našim mobilným telefónom, tabletom a počítačom, nevyhnutne trávime niekoľko hodín denne pred obrazovkou. Väčšina z nás je tak vystavená stálemu žiareniu modrého svetla.

Čo sa stane, keď modré svetlo zasiahne naše oči?Takmer všetko viditeľné modré svetlo prechádza rohovkou a šošovkou až dosiahne sietnice. Toto svetlo môže ovplyvniť naše videnie a môže dopomôcť predčasnému starnutiu očí. Výskum ukázal, že dnešné vystavenie modrému svetlu by mohlo viesť k:

  • Digitálnej únave očí: Modré svetlo z počítačovej obrazovky môže viesť k digitálnej očnej únave a suchým očiam. Symptómy sú bolestivé alebo podráždené oči a ťažké zaostrenie.
  • Problémom so spánkom: Štúdie zistili, že vystavenie modrému svetlu môže skrátiť celkovú dobu spánku, výrazne potlačiť produkciu melatonínu a znížiť kvalitu spánku zvýšením frekvencie prebúdzanie sa v noci.
  • Poškodeniu sietnice: Dlhodobé vystavenie modrému svetlu môže viesť k poškodeniu buniek sietnice a tým napomôcť k problémom so zrakom, ako je makulárna degenerácia súvisiaca aj s vekom.

Ako sa môžem najlepšie chrániť pred škodlivým dopadom modrého svetla?

Predovšetkým je vhodné zredukovať čas strávený pred počítačom. To je možné dosiahnuť napríklad niekoľkými krátkymi prestávkami od štúdia alebo práce. Môžete tiež skúsiť stráviť večer menej času pred televíziou alebo mobilným telefónom. To dáva vašim očiam viac príležitostí k odpočinku a príprave na pokojný spánok.

Okrem toho naši optici odporúčajú nosenie okuliarov z Blue light kolekcie značky Meller. Inovatívna kolekcia zredukuje namáhanie očí, zlepší váš spánok a zabráni ochoreniam očí. A to nie je všetko.

Pozrite sa na všetky výhody kolekcie okuliarov Meller Blue light:

Najdôležitejšou výhodou je, že okuliare Meller blue light pomáhajú potláčať modré svetlo, aby sa zabránilo únave a vizuálnemu stresu a všetkým súvisiacim očným ochoreniam. Znižujú tiež intenzitu jasu, aby bolo naše videnie pohodlnejšie a kontrast bol jasnejší. To nám umožňuje vidieť prirodzenejšie farby.

Rovnako dôležitý je však jedinečný štýl tejto novej kolekcie okuliarov. Modely sú nielen super módne, ale tiež reprezentujú požiadavky na rok 2020. Nikdy predtým svet netrávil toľko času pred počítačmi a mobilnými telefónmi ako v tejto dekáde. Súčasne s funkčnosťou hrajú estetika a móda čoraz väčšiu úlohu pre drvivú väčšinu populácie.

Dizajnéri barcelonskej značky preto vytvorili túto Blue light kolekciu okuliarov, ktorá vaše oči nemôže chrániť lepšie!

Bavte sa pri hľadaní svojich obľubených počítačových okuliarov na Lentiamo!


Meller blue light