Zľavy až do 15% na kontaktné šošovky Lenjoy

5,0/5 Hodnotenie

Prihlásenie

Inšpirujte sa! 9 najlepších masiek na Halloween

banner
 

Halloween je sviatok, na ktorý sa oplatí plánovať dopredu. Je to jedna z udalostí v roku, kedy je fajn sa trochu pohrať s make-upom. Stále viac ľudí začína sláviť Halloween, aj preto, že im to dáva príležitosť precvičiť si techniky líčenia a vyzerať pritom skvele!

Prinášame vám 9 halloweenskych inšpirácií pre tento rok. Farebné kontaktné šošovky sú skvelým doplnkom každého halloweenského kostýmu – poďte sa presvedčiť na vlastné oči, že vás dokážeme inšpirovať.

 

1. CALAVERAS ~ CUKROVÉ LEBKY

Ide o kvetinovú verziu tejto masky, ktorá je na 31. októbra ideálna – inšpiruje sa mexickým sviatkom Dňa mŕtvych. 
 

Sugar Skulls

 

 

Ako vytvoriť masku cukrovej lebky:

V prvom rade aplikujte biely make-up, aby ste dosiahli vzhľad „normálnej“ lebky. Potom obtiahnite čierne línie okolo úst, očí a nosa – teda miest, kde je lebka obvykle dutá. Vzniknutú oblasť vymaľujte, akou farbou chcete.

Zároveň môžete oblasť očí a tváre vyzdobiť kvetmi. Inými slovami tam, kde by štandardne bola lebka dutá, môžete popustiť uzdu fantázii a namaľovať rôznofarebné ornamenty. Predstavte si, že vyrábate kreatívnu mandalu! Odporúčame použitie kontaktných šošoviek Red Nights – perfektný doplnok masky.

Inšpirované @_moyindanga

2. KLAUN GANGSTER

Táto maska vyzerá dobre a zároveň strašidelne, a navyše ju zvládnete vyčarovať rýchlo. Zamerať sa musíte hlavne na oči a ústa.
 

Gangster clown

 

 

Ako vytvoriť masku klauna:

Táto maska vyzerá dobre a zároveň strašidelne, a navyše ju zvládnete vyčarovať rýchlo. Zamerať sa musíte hlavne na oči a ústa. Začnite so svetloružovou farbou, ktorú naneste od oblasti očí až približne do polovice tváre. Teraz nakreslite čiernu zakrivenú čiaru uprostred tváre ako pomyselnú hranicu, ktorou chcete obe časti tváre rozdeliť. Na oči vyberte dymové líčenie. Pre dramatickejší efekt môžete tiež nakresliť zvislé čiary smerujúce od očí nadol. To isté môžete urobiť aj s obočím, ako je vidieť na obrázku, v tomto prípade smerujte linky nahor.

V neposlednom rade obtiahnite pery čiernym rúžom a od kútikov úst urobte dve čiary smerom von. Tento make-up spoločne s farebnými šošovkami BlackOut vašich priateľov ohromí. Maska bude výborne vyzerať napríklad s kockovanou košeľou a celkový look môžete doplniť uviazaním šatky okolo hlavy.

Inšpirované @viligancheva

3. WHITE WALKER – BIELY CHODEC

Až teraz to bude poriadne strašidelné – s jednoduchou, ale ohromujúcou maskou White Walker!
 

WHITE WALKER

 

 

Ako vytvoriť masku White Walker:

Namaľujte si tvár, krk a uši bielym make-upom pomocou hubky, oblasť očí vynechajte. Urobte okolo očí kruh a vzniknutú oblasť vyfarbite čiernou.

Teraz môžete začať s tenkými čiarami a kresliť vrásky a reliéfy čiernym make-upom pomocou tenkého štetca. Celá maska má mať niekoľko vrstiev a byť rozmazaná, takže nedbajte na precíznosť. Pridávajte čiary, kým nebudete spokojní s výsledkom.

Naše šošovky Purple Hibiscus potom túto masku skvele doplnia.

Ďakujeme nášmu modelovi a kolegovi Petrovi!

4. TEKVICA

No dobre, vieme, že tekvice nie sú práve strašidelné … ale pozrite sa na tú masku! Tie detaily sú neuveriteľné a rozhodne originálne.
 

Pumpkin

 

 

Čo musíte spraviť:

Jednoducho aplikujte očné tiene a očnými linkami nakreslite zakrivenú výraznú čiaru, podobne ako u dymového líčenia. Namaľujte pár ďalších čiar nad očné viečka a oblasť očí máte hotovú. Teraz použite oranžovú farbu na spodnú časť tváre.

Potom vyfarbite oblasť úst čiernym a podlhovastým (polmesiacovým) tvarom a odtiaľ nakreslite vertikálne čiary hore a dolu. Táto maska bude skvelá s crazy šošovkami Ring of Fire alebo Yellow.

Inšpirované @taniavelascomua

5. VLKOLAK

Každý vie, že vlkolaci vyliezajú raz za mesiac, keď je spln. Pozrite sa, ako môžete vytvoriť tento skvelý halloweensky make-up.
 

Werewolf

 

 

Ako vytvoríte masku vlkolaka:

Na horné a spodné viečko naneste tmavohnedé tiene a kútiky obtiahnite čiernou ceruzkou na oči. Potom naneste trochu bielych tieňov pod obočie a rozmažte ich. Obočie načešte smerom nahor priehľadnou riasenkou.

Pod nos a pozdĺž nosných dierok naneste čierne tiene smerom k hornej pere. Na ústa aplikujte rúž vo vínovom odtieni a pridajte malé bodky, aby ste dosiahli dojmu, že ste práve dojedli krvavú desiatu. Pre dokonalý vzhľad si vezmite kontaktné šošovky Twilight a upírie/vlkolačie zuby.

Inšpirované @vannmakeup_

6. LEBKA

Maska lebky môže byť náročná, ako je tá vpravo, ale my vás naučíme aj jednu celkom jednoduchú. A pritom s ňou vyniknete rovnako, to nám môžete veriť!
 

Skull

 

 

Masku lebky vytvoríte takto:

Aplikujte čierne tekuté očné tiene alebo farbu na tvár okolo očí. Uistite sa, že farbu nanášate aj do oblasti obočia. Rovnakú farbu použite aj na nos.

Na zvyšok tváre naneste svetlý púder tak, aby bola vaša tvár čo najbelšia. Na zuby lebky použite čierny rúž, ktorým namaľujte čiary. Na lícne kosti môžete použiť tmavý púder.

Potom si už iba stačí nasadiť šošovky White Zombie.

Inšpirované @selenebagnato

7. MORSKÁ VÍLA

Tento model je pre tých, ktorí chcú na halloweensku party zvoliť radšej sladkú a romantickú masku.
 

Mermaid

 

 

Čo potrebujete na vytvorenie perfektnej masky morskej víly?

Najprv naneste na tvár svetlý make-up. V ďalšom kroku je potrebné namaľovať šupiny, čo je najtypickejší znak morskej panny. Je to jednoduché, stačí použiť pančuchy s veľkými okami. Pretiahnite si ich cez hlavu a opakovane nanášajte na tvár farebné tiene (napr. tyrkysové) pomocou štetca na make-up tam, kde chcete dosiahnuť šupinového efektu. Rovnaké tiene aplikujte aj na očné viečka.

Celú image doplňte očnými linkami, namaľujte riasy a na obočie naneste fialové tiene. Môžete tiež pridať trochu trblietok a lesku, to je na vás. Na záver siahnite po vhodnom rúži, parochni a šošovkách Barbie Pink alebo Open Your Eyes. Môžete tiež použiť fixačný sprej na make-up, vďaka ktorému šupiny zostanú ostré a čisté.

Inšpirované @crona_keaton

8. ZOŠÍVANÁ TVÁR

Zošívaný nos s modrinami, to je slušne strašidelná halloweenska maska.
 

stapled face

 

 

Na vytvorenie zošitej tváre potrebujete:

Vopred si zaobstarajte modelovací vosk a falošnú krv. Z vosku vytvorte dlhý valček tým, že ho budete trieť v dlaniach. Priložte ho na nos.

Uhlaďte okraje pomocou špachtle, ktorá zvyčajne býva priložená k baleniu vosku. Naneste na oblasť podkladový make-up a zafixujte priehľadným púdrom.

Špáradlom urobte vo vosku vertikálnu čiaru. Do škáry naneste krvavý gél a pridajte trochu tmavomodrých, zelených a tmavočervených očných tieňov okolo nosa a do oblasti po očami, aby ste vytvorili efekt modriny. Vezmite malé svorky a opatrne ich umiestnite jednu po druhej na nos. A je to!

Na dokončenie masky si vezmite crazy šošovky, napr. Steelblue Eye.

Inšpirované @viktoriaharingova

9. DIABOL

Možno ste sa s diabolsky krásnou tvárou narodili, vyzerať však stopercentne ako démon nie je len tak. My vám našťastie povieme, ako na to!
 

Devil

 

 

Ako vytvoríte masku diabla?

Je na vás, či si chcete červeným make-upom zakryť celú tvár alebo len časť. Na tvorbu tejto masky je najlepšie použiť hubku. Začať môžete tým, že si rozmyslíte, kam umiestniť prvý čertov roh, a pripevníte ho lepidlom na make-up alebo iným lepidlom, ktoré je možné pužívať na kožu. To isté urobte aj s druhým rohom. Ak oblasť okolo rohov vyzerá príliš suchá, aplikujte trochu umelej krvi.

Teraz použite červený rúž a naneste ho tak, aby to vyzeralo, že vám kvapká od úst krv. Najlepší štýl líčenia očí je v tomto prípade dymový.

A pre 100 % diabolský image použite farebné šošovky Devil Red.

Inšpirované @kattrinkak

 

Prečítajte si viac: