Letný výpredaj slnečných okuliarov!

Prihlásenie

Halloweenske šošovky - čo pri nosení robiť a čo nie

Choosing the right sunglasses lens colour

HALLOWEEN! Opäť nastáva obdobie, počas ktorého môžete premýšlať a vytvárať strašidelné masky a nádherné kostýmy. Nájsť najvhodnejšie halloweenske kontaktné šošovky, ktoré výborne doplnia váš kostým, nie je ťažké. Existuje mnoho farebných variantov a motívov, tieto šošovky môžu byť dioptrické aj nedioptrické.

Pri nosení farebných šošoviek by ste mali dodržiavať niekoľko pravidiel, aby napr. „krvavé oči“ boli iba špeciálny efekt a nie realita.

Pretože je prevencia lepšia ako liečba, máme pre vás zopár tipov, ako sa správne starať o zrak pri nosení halloweenskych šošoviek.

Začnime s tým, čo pri ich nosení NEROBIŤ:

Pri nosení kontaktných šošoviek existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíte striktne dodržiavať. Sú to:

 • Nezdieľajte vaše kontaktné šošovky s kamarátmi, rodinnými príslušníkmi – s nikým. Odborníci hovoria, že spoločné používanie šošoviek viacerými nositeľmi zvyšuje riziko šírenia ochorení zraku a tiež vzniku vredov rohovky. Kontaktné šošovky sú veci osobné, rovnako ako zubná kefka alebo spodná bielizeň.
 • Neprenášajte kontaktné šošovky. Váš očný lekár alebo kontaktológ vás bude o správnej dobe nosenia šošoviek informovať. Ak máte pochybnosti, postupujte podľa pokynov výrobcu.
 • Nešoférujte s halloweenskymi kontaktnými šošovkami. Bláznivé šošovky, ktoré prekryjú vašu zreničku, znižujú kvalitu videnia, takže ak ich máte nasadené, neodporúča sa šoférovať.
 • Nezaspite s nasadenými šošovkami. Ak so šošovkami zaspíte, v oku sa môžu rôzne pohybovať, spôsobiť podráždenie, a čo horšie, až trvalé poškodenie zraku.
 • Roztok nedolievajte. Používajte len čerstvý dezinfekčný roztok na kontaktné šošovky – nikdy v puzdre nemiešajte čerstvý roztok so starým alebo používaným roztokom.
 • Nedovoľte laku na vlasy alebo inej kozmetike prísť do kontaktu so šošovkami.
 • Nenakupujte šošovky kdekoľvek len preto, že sú lacné – môžete riskovať poškodenie zraku! Je lepšie kúpiť alebo objednať šošovky od autorizovaného predajcu.


Pamätajte: Ak zabudnete a zaspíte so šošovkami, poraďte sa s očným lekárom a nechajte si vyšetriť zrak čo najskôr.

Možno si myslíte: „Fíha, to je príliš veľa“ pravidiel a opatrnosti. A máte pravdu. Je však lepšie byť opatrný, ako mať neskôr zničenú halloweensku party alebo zrak, ako sme už spomínali.

Už teda vieme, čo nerobiť, teraz sa zamerajme na zábavnejšiu časť. Poďme sa pozrieť na to, čo so šošovkami naopak robiť môžeme.

Čo naopak ROBIŤ:

 • Vybrať perfektný motív farebných šošoviek, dioptrických alebo nedioptrických.
 • Urobte skvelý dojem a vyberte si úžasný kostým. Tu nájdete inšpiráciu pre výber kostýmu a make-upu , ktorá vám pomôže.
 • Nezabudnite žmurkať. Pravidelné a úplné žmurkanie vám pomôže udržať kontaktné šošovky zvlhčené a čisté. 2
 • Vždy nasadzujte šošovky pred líčením & vyberajte pred odlíčením.
 • Okamžite šošovky vyberte, ak máte oči podráždené, citíte nepohodlie alebo bolesť.

Užite si Halloween! Samozrejme budeme veľmi radi, ak s nami budete zdieľať svoje najlepšie halloweenske zážitky.Zdroje
1Centers for Disease Control and Prevention
2University of Iowa Hospitals and Clinics

Prečítajte si viac: