Zľavy až do 15% na kontaktné šošovky Lenjoy

5,0/5 Hodnotenie

Prihlásenie

Meller Bio-based: slnečné okuliare v harmónii s prírodou

Meller Bio-based

Fast fashion – „rýchla móda“ – je to, čo určuje obsah našich šatníkov. Čo bolo v móde pred mesiacom je dnes už nahradené novým trendom. Bohužiaľ, tento druh výroby oblečenia a doplnkov produkuje obrovské množstvo znečistenia, spalín a plastov.

Výrobca okuliarov Meller, pôvodom z Barcelony teraz našiel spôsob, ako proti negatívnym efektom rýchlej módy bojovať: nové Meller Bio-based slnečné okuliare sú vytvorené zo 45 % z obnoviteľných surových materiálov. Navyše ich výroba produkuje menej odpadu a spalín. A ako by toto ešte nestačilo, táto kolekcia okuliarov šetrných k prírode navyše prekypuje mestským módnym štýlom a sebavedomím.

Prečítajte si viac o novinkách vo svete slnečných okuliarov na rok 2020!


Čo sú to bio-based okuliare?

Neustále počujeme o výrobkoch na organickom základe a šetrných k prírode – „eko-friendly“, ale čo tieto pojmy vôbec znamenajú? A do akej miery sú „lepšie“ ako bežné výrobky a materiály?

Odpovedať na túto otázku nie je jednoduchá. Nakoniec, každá značka má svoju vlastnú definíciu toho, čo je šetrné k prírode. Čo majú ale všetky spoločné, je alternatívny prístup k výrobe. Pre okuliare na organickom základe je použitých menej materiálov, ktoré škodia prírode (napríklad plasty). Tie sú nahradené udržateľnými, prírodnými alebo recyklovanými alternatívami. To znamená, že nie je potreba produkovať na výrobu okuliarových rámov nové, pre prírodu škodlivé materiály, ktoré spotrebujú veľa energie na výrobu a generujú veľa odpadu hneď, ako okuliare prestanú slúžiť svojmu účelu.what are bio-based glasses?


Prečo by sme mali prejsť na okuliare šetrné k prírode?

Dioptrické a slnečné okuliare sú zvyčajne vyrobené z materiálov ako sú plast, kov a farbivá. To robí z väčšiny okuliarov ťažko recyklovateľný výrobok a tak skončia na skládke odpadu.

A pretože sú väčšinou vyrobené z nerozložiteľných plastov, zostanú na skládke po stovky a tisíce rokov a po celú túto dobu budú do okolia uvoľňovať toxické chemikálie.

To je výzva pre výrobcov okuliarov, aby prišli s dioptrickými a slnečnými okuliarmi z udržateľných materiálov šetrných k prírode. Niekoľko značiek už na túto výzvu reagovalo a odpovedalo tak na dopyt zákazníkov aj ekológov. Jedným z nich je aj Meller.

Čo robí okuliare Meller Bio-based šetrnými k prírode?


čo robí okuliare Meller Bio-based šetrnými k prírode?

Nová kolekcia okuliarov Meller Bio-based ponúka viac alternatív šetrných k životnému prostrediu ako mnoho iných značiek, a zároveň znižuje použitie škodlivých plastov. Rámy sú zo 45 % vyrobené z prírodných materiálov, čím sa znižuje množstvo použitých fosílnych palív a uhlíkových emisií pri výrobe. Vďaka tomu Meller Bio-based okuliare sú:

  • vyrobené z obnoviteľných surovín
  • šetria 30 % energie pri výrobe
  • sú „zeleným“ produkt
  • podporujú trvalo udržateľný rozvoj

Sú Meller Bio-based slnečné okuliare eko-friendly a zároveň módne a trendy?

Meller je známy svojím mestským a mladistvým štýlom. Tento koncept odráža aj kolekcia Bio-based okuliarov. Od trendy transparentných rámov k hravým rámom cat-eye, vždy nájdete zaujímavé a módne dizajny – či už chcete nosiť dioptrické okuliare v kancelárii alebo slnečné okuliare v parku.


V krátkosti, okuliare Meller Bio-based bojujú za modernosť a progresivitu. Nie len preto, že sú vyrobené z inovatívnych a udržateľných materiálov, ale tiež vďaka svojej kombinácii mestského štýlu a mladistvých hravosti.

A konečne: sú takéto okuliare naozaj bezpečné?

To je fér otázka. Môžu byť recyklované alebo z prírodných materiálov vyrobené rámy dostatočne silné a pevné?

Našťastie, odpoveď je áno. S recyklovanými okuliarmi môžete robiť uplně všetko, čo ste robili s okuliarmi z bežných materiálov bez toho, aby ste kvôli tomu museli obetovať vlastné bezpečie. Inými slovami, okuliare Meller Bio-based môžete bez problémov používať pri šoférovaní, športovaní alebo pri sledovaní televízie či počítača.

Tip: Ak strávite pred žiariacou obrazovkou mnoho hodín denne, ste vystavení veľkému množstvu škodlivého modrého svetla. Pozrite sa na Meller Blue light – kolekciu počítačových okuliarov – a poskytnite svojim očiam ochranu s moderným dizajnom.