Náš tovar môžete vyzdvihnúť neďaleko vašej lokality na výdajných miestach.

Prihlásenie

Kyselina hyalurónová - zázrak nielen pre šošovkárov

Na prvý pohľad znie síce skôr ako jazykolam, ale tieto dve slová v sebe skrývajú prirodzene sa vyskytujúce látku, ktorá výrazne uľahčuje nosenie šošoviek, pomáha s liečbou kĺbov a dokáže zázraky aj v plastickej chirurgii a kozmetike. Ako vlastne funguje táto ťažko vysloviteľná „molekula mladosti“?

Kde ju hľadať

Kyselina hyalurónová je látka živým organizmom vlastná, preto nespôsobuje žiadne nežiaduce vedľajšie účinky. Vo svojom prirodzenom prostredí sa však neobjavuje v kyslej forme, ale ako soľ zvaná hyaluronan, alebo hyaluronát. V ľudskom tele tvorí hyaluronát sodný dokonca jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a nájdeme ju v telesných tekutinách, chrupavkách, sklovci, koži či pupočníku.

Čo všetko dokáže

Kyselina hyalurónová bola prvýkrát extrahovaná z očnej šošovky hovädzieho dobytka v roku 1934. V 60. rokoch potom bola táto látka prvýkrát vyskúšaná na liečbu popálenín. Od tej doby má v lekárstve svoje pevné miesto. Medzi jej hlavné prednosti patrí to, že na seba viaže vodu (pojme až tisícnásobok vody svojej hmotnosti), bráni prenikaniu vírusov a baktérií k bunke a zabraňuje tiež ukladaniu kolagénu, čím podporuje bezjazvové hojenie tkaniva.

Ako pomáha kontaktným šošovkám

V odbore kontaktológie sa s kyselinou hyalurónovou najčastejšie stretneme ako s lubrikačnou zložkou kvapiek a roztokov. Šošovky sú vďaka nej dokonale zvhlčené bez toho, aby dráždili alebo poškodzovali oko. Čím sú šošovky hladšie a poddajnejšie, tým je ich nosenie pohodlnejšie. Zamedzuje vysychaniu aj páleniu a umožňuje tak očným bunkám poctivú regeneráciu.

Kde sa ďalej používa

Kyselina hyalurónová sa využíva ako podporný prostriedok pri priebehu očných operácií. Chráni citlivé očné tkanivá pred nechceným poškodením počas chirurgického zákroku. Často si ju spájame s výplňou vrások, zacelením jaziev či zväčšením pŕs. A nepochybne ju poznáte aj ako aktívnu látku z krémov proti vráskam.

V našej ponuke nájdete napríklad tieto očné kvapky s kyselinou hyalurónovou:

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

    Žiadna otázka...

    Údaje označené * sú povinné.

    Najviac predávané produkty