Náš tovar môžete vyzdvihnúť neďaleko vašej lokality na výdajných miestach.

Prihlásenie

5 najhorúcejších trendov slnečných okuliarov 2022

Nie je lepší spôsob, ako ukázať svoj štýl alebo svoju osobnosť, než s módnymi slnečnými okuliarmi. Pri výbere z nekonečného množstva typov, farieb a veľkostí môže byť výber vášho nového verného letného spoločníka náročnou úlohou. To nás prinútilo zamyslieť sa: aké sú najlepšie trendy slnečných okuliarov leta 2022 (a nielen ich)?

Naši redaktori sa pozreli na medzinárodné prehliadkové móla, prešli módne časopisy a analyzovali módu okuliarov v uliciach našich veľkých miest. A toto z toho vyšlo: Lentiamo 5 trendov slnečných okuliarov na rok 2022.

Nižšie sme pre vás vybrali inspiračné fotografie našich obľúbených celebrít a naše odporúčania!

Móda slnečných okuliarov na leto 2022

Jar a leto 2022 sú jednoznačne v znamení výrazných slnečných okuliarov. Či už obdĺžnikové, neónové alebo mono - čím nápadnejšie a extravagantnejšie, tým lepšie! Tieto módne slnečné okuliare tu s vami budú počas teplejších mesiacov a všetky nadchádzajúce slnečné dni.

1. Obdĺžnikové slnečné okuliare

Maya Jama Rectangle Sunglasses

Image source: instagram.com/mayajama

Štíhle obdĺžnikové slnečné okuliare sú tu aj naďalej! Obdĺžnikové okuliare, ktoré boli populárne v lete 2021, budú v našich uliciach dominovať aj v roku 2022, ale s mierne vylepšeným dizajnom.

Slnečné okuliare tejto sezóny sú širšie a často majú mohutné syntetické obrúčky, ktoré poskytujú väčšiu ochranu očí a väčšiu razanciu. Britská televízna a rozhlasová moderátorka a DJka Maya Jama sa nezastaví, takže potrebuje slnečné okuliare, ktoré s ňou udržia krok. Jednoduché obdĺžnikové slnečné okuliare sú jednoduchou voľbou pre udržanie si štýlu ako v nahrávacom štúdiu, tak v uliach.

Vyzerám dobre v tenkých slnečných okuliaroch?

Úzke okuliare lichotia najmä ľuďom s oválnou a okrúhlou tvárou, ktorú hranaté okraje rámov opticky pretiahnu. Či už máte teda účes v štýle mullet alebo bob, úzke rámy ľahko doplnia váš štýl.

2. Výrazné neónové slnečné okuliare

Rihanna Neon Sunglasses

Image source: instagram.com/badgalriri

Ďalší veľký trend slnečných okuliarov v roku 2022 je ešte pútavejší. Tento rok v lete budeme vídať neónovo sfarbené šošovky slnečných okuliarov v žltej, oranžovej a ružovej farbe! Jasné neónové farby odrážajú súčasný trend 90. rokov, ktorý je vidieť na všetkom od oblečenia po tašky a ďalšie.

Speváčka a podnikateľka Rihanna je módnou hrdinkou. Neónové slnečné okuliare samé o sebe dokážu zaujať, ale v spojení s jednofarebným outfitom? Ikonické.

Komu najviac pristanú neónové slnečné okuliare?
Slnečné okuliare s neónovými sklami dodajú v lete každému z nás niečo jedinečné. Doplňte svoj outfit o neónové okuliare, ktoré ho podčiarknu. Nič nerozžiari vaše slnkom pobozkané líca tak ako neónové rámy. Nezabudnite si so sebou pribaliť sebavedomie, pretože ľudí budú vaše farebné okuliare priťahovať.

3. Biele slnečné okuliare na každú príležitosť

Emma Chamberlain White Sunglasses

Image source: instagram.com/emmachamberlain

Pokiaľ si myslíte, že neónové slnečné okuliare sú pre vás príliš svetlé, vyskúšajte módne, ale zároveň rafinované biele slnečné okuliare. Že nie sú farebné, neznamená, že musia byť nudné!

V kombinácii so širokými plastovými obrúčkami a retro tvarom sú biele rámy perfektnou voľbou pre každodenné nosenie nielen toto leto. Internetová celebrita Emma Chamberlain si biele slnečné okuliare berie na denné nosenie a kombinuje ich s ležérnym letným lookom.

Komu najviac pristanú biele slnečné okuliare?

V závislosti od tvaru môže v bielych slnečných okuliaroch vyzerať skvele každý. Hodia sa k tmavým aj svetlým odtieňom pleti a akejkoľvek farbe vlasov, pretože žiarivo biele obrúčky na slnku vyniknú. Ak chcete pridať na kontraste, noste na tele jemné farby.

4. Kovové rámy sú nadčasovou klasikou

Lupita Nyong'o Metal Sunglasses

Image source: instagram.com/lupitanyongo

Klasické materiály nemusia zostať v minulosti. Dizajnéri a optometristi spoločnosti Lentiamo sa totiž inšpirovali kovovými rámami a ich schopnosťou byť trendy sezónu čo sezónu. Slnečné okuliare Lentiamo pripomínajú klasiku s ohľadom na súčasné trendy.

Kovové obrúčky s jemne farebnými šošovkami určite urobia v tejto sezóne parádu. Šesťuholníkové kovové rámy, ako ich môžeme vidieť na herečke Lupite Nyong'o, sú dokonalým parťákom na cesty – elegantné a zaujímavé pre každú letnú destináciu.

Budú mi slnečné okuliare s kovovými obrúčkami svedčať?

Či už sú vašim obľúbeným modelom základné lietadielka, alebo chcete prejsť na vtipné hranaté obrúčky, kovové slnečné okuliare vyzerajú elegantne a doplnia každý outfit.

5. Štítové slnečné okuliare

Dua Lipa Shield Sunglasses

Image source: instagram.com/dualipa

Monošošovky sú in! Štýl, ktorý preslávil hviezdy ako JLo, sa vracia do módy okuliarov. Ak ste vyskúšali tenké okuliare a nie sú pre vás, kúpte si slnečné okuliare s veľkým štítom, ktoré vás zakryjú. Bonus? Tieto veľké okuliare môžu byť skvelým spôsobom, ako ochrániť oči pred škodlivým UV žiarením.

Speváčka a skladateľka, popová superhviezda Dua Lipa, vynáša slnečné štítové okuliare do nových výšin. Tieto okuliare určite urobia dojem, nech už ste ktokoľvek.

Komu slnečné okuliare s monošošovkami a štítové slnečné okuliare pristanú najviac?

Možno si myslíte, že slnečné okuliare s monošošovkami sú prehnané. Alebo ste možno presvedčení, že pristane len určitým ľuďom. Skvelá správa: slnečné okuliare s monošošovkami môžu vyzerať fantasticky aj na vás – tu záleží len na preferenciách. Rovnako ako neónové slnečné okuliare ich jednoducho musíte nosiť s hrdosťou a sebavedomím.

Niečo špeciálne pre vás!

Ak ste sa dostali až sem, získajte 50% zľavu na akýkoľvek pár slnečných okuliarov.

Nakupujte teraz

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

    Žiadna otázka...

    Údaje označené * sú povinné.

    Najviac predávané produkty