Náš tovar môžete vyzdvihnúť neďaleko vašej lokality na výdajných miestach.

Prihlásenie

Aké sú najlepšie multifokálne kontaktné šošovky v sezóne 2024?

Jakub Odcházel, DiS.

Z lekárskeho hľadiska skontroloval/a: Jakub Odcházel, DiS., Vedúci siete optík, 2. 8. 2022. Napísal/a: Lentiamo

Ako vždy hovoríme, každé oko je charakteristické niečím iným. V skutočnosti sú veľmi časté rozdiely aj medzi jednotlivými očami, čo znamená, že potrebujete okuliare alebo kontaktné šošovky s rozdielnymi parametrami pre obe oči . Chcete sa dozvedieť, aké najlepšie multifokálne kontaktné šošovky pre vaše potreby sa práve teraz na trhu ponúkajú?

V Lentiamo ponúkame mnoho produktov starajúcich sa o zrak, ktoré spĺňajú najprísnejšie štandardy kvality a sú schválené Európskou úniou. Ich nákup v našom e-shope je vynikajúcou voľbou.

Najlepšie multifokálne kontaktné šošovky súčasnosti

Niekedy sa im hovorí progresívne šošovky, ale bežne sa označujú ako multifokálne kontaktné šošovky, teda také, ktoré umožňujú ostré videnie na akúkoľvek vzdialenosť a sú určené na korekciu presbyopie. Presbyopia nie je ochorenie, ale postupná strata schopnosti zaostrovania, ktorá postihuje mnoho ľudí s pribúdajúcim vekom.

Veľa ľudí sa často zdráha prejsť na nový typ šošoviek. Ak váhate, náš článok o najlepších multifokálnych kontaktných šošovkách vám pomôže rozhodnúť sa. Prezrite si naše najlepšie produkty a nájdite si v našom e-shope ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám!

Multifocal contact lenses

Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal

Náš zoznam začína kontaktnými šošovkami Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal od jedného z popredných výrobcov, spoločnosti Alcon. Ide o mesačné kontaktné šošovky, ktoré sú vyrobené z materiálu umožňujúce ľahkú priedušnosť a vysokú priepustnosť kyslíka.

Navyše tento produkt poskytuje dve pokročilé technológie, ktoré pre vás budú prínosné: Smartshield Technology and HydraGlyde® Moisture Matrix. Tie chránia vaše oči pred usadzovaním nečistôt na rohovke a zvlhčujú kontaktnú šošovku dlhšiu dobu. Neexistuje lepšia voľba v začiatkoch vyberania najlepších multifokálnych kontaktných šošoviek.

Biofinity Multifocal

Ako druhú voľbu sme sa rozhodli pre kontaktné šošovky od spoločnosti CooperVision, výrobcu s bohatými skúsenosťami. Ich Biofinity Multifocal môžeme považovať za jedny z najlepších multifokálnych kontaktných šošoviek súčasnosti. Majú všetky výhody silikón-hydrogélového materiálu, rovnako ako technológií, ktoré udržujú kontaktné šošovky prirodzene zvlhčené a zaručujú tak vynikajúcu korekciu zraku.

Sú ideálne na prevenciu podráždenia a únavy očí, ktoré môžu byť bežné u niektorých kontaktných šošoviek horšej kvality. Rozlúčte sa s problémami, ktoré ste mali s videním na blízko aj na diaľku, a kúpte si jedny z najlepších multifokálnych kontaktných šošoviek, ktoré dnes nájdete.<

PureVision 2 for Presbyopia

Kontaktné šošovky PureVision 2 od spoločnosti Bausch & Lomb sú špeciálne navrhnuté pre ľudí, ktorí hľadajú rýchle a efektívne riešenie presbyopie, pretože boli vyvinuté práve na tento účel. Jednoducho priľnú k oku a majú tenké, zaoblené okraje, vďaka čomu sú vhodné pre celodenné pohodlné nosenie.

Vedeli ste, že sú navrhnuté tak, že ich môžete nosiť 30 dní nepretržite? Áno, to znamená, že ich môžete mať nasadené aj počas noci - sme si istí, že budú patriť medzi vašu najlepšiu voľbu, pokiaľ ide o výber najlepších multifokálnych kontaktných šošoviek!

Dailies AquaComfort Plus Multifocal

Ďalším vynikajúcim produktom od spoločnosti Alcon je Dailies AquaComfort Plus Multifocal. Ich kvalitný dizajn poskytuje používateľom korekciu zraku na krátku, strednú a dlhú vzdialenosť., pretože ponúkajú tieto tri diferencované zorné polia. Sú ideálne pre tých, ktorí trpia presbyopiou.

Radíme ich tiež medzi najlepšie multifokálne kontaktné šošovky, pretože využívajú technológia, ktorá uvoľňuje vlhkosť s každým žmurknutím, takže sú veľmi pohodlné a pomáhajú stabilizovať slzný film. Je to možnosť, ktorú ste hľadali, alebo sa chcete dozvedieť viac?

Clariti Multifocal

Ak hľadáte ďalšie zo skvelých multifokálnych kontaktných šošoviek od spoločnosti CooperVision, Clariti Multifocal sú vynikajúca voľba. Sú vyrobené zo silikón-hydrogélu, ale za zmienku stojí aj ich jedinečná technológia WetLoc, ktorá udržuje kontaktné šošovky prirodzene hydratované a zaručuje tak príjemné nosenie po celý deň.

navrhnuté tak, aby zabezpečovali plynulý vizuálny prechod medzi videním do blízka a do diaľky, a majú asférický tvar, takže dobre priliehajú k oku.

Dailies Total 1 Multifocal

Dailies Total 1 Multifocal od spoločnosti Alcon by mali byť jednou z vašich najlepších volieb, ak trpíte presbyopiou, pretože ide o ďalšie kontaktné šošovky navrhnuté špeciálne na tento účel. Vďaka technológii stúpajúceho obsahu vody sa pohodlne kĺžu po jemných tkanivách oká nositelia pohodlia vydržia celý deň a vy si ani nevšimnete, že ich nosíte!

Proclear Multifocal CooperVision

Posledné z najlepších multifokálnych kontaktných šošoviek v tomto príspevku sú Proclear Multifocal CooperVision. Tento výrobok umožňuje jasné a ostré videnie na všetky vzdialenosti a ponúka vynikajúcu priepustnosť kyslíka.

Sú bezpochyby ďalšou vynikajúcou voľbou v starostlivosti o zdravie vášho zraku.

Ste si istí svojím výberom? Zaobstarajte si kontaktné šošovky v Lentiamo

Lentiamo je vaša dôveryhodná online optika a líder v tejto oblasti. Ponúkame širokú škálu vysokokvalitných produktov, takže starostlivosť o vaše oči je zaručená.

Potrebujete nové okuliare alebo kontaktné šošovky? Dôverujte nám a neutrácajte nič navyše v optikách, ktoré zvyšujú ceny. Ľahko si objednajte tovar bez toho, aby ste museli niekam chodiť, a do niekoľkých dní ho obdržíte pohodlne až domov.

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

 • Monika K.

  Dobrý deň, chcem Vás požiadať o radu. 10-ročná dcéra nosieva šošovky, ja jej ich nasadím, sama si ich vyberá, no častokrát pri vyberaní sa jej stane, že na okraji sa šošovka natrhne. Užíva mesačné šošovky značky Biofinity, no niekedy ju má len zopárkrát a šošovka sa musí vyhodiť. Chcem sa preto spýtať, či nejaký iný druh nie je o čosi menej náchylný na takéto pretrhnutie. Dakujem!

  Odpovedať
  • Klára
   Lentiamo.sk

   Dobrý den, Moniko,

   děkujeme za dotaz.

   Manipulace s kontaktními čočkami vyžaduje jistou zručnost, kterou uživatel získá v průběhu času a naučí se s kontaktními čočkami zacházet tak, aby k natržení nedocházelo. Domníváme se proto, že změna značky by v tomto případě nebyla řešením.

   Můžeme Vám doporučit poradit se svým očním specialistou, zda by Vaší dceři více nevyhovovaly jednodenní kontaktní čočky, které jsou určené k jednorázovému použití a případné poškození po vyjmutí z očí v tomto případě nevadí, jelikož čočky jsou určeny k následné likvidaci.

   Přejeme Vám krásný den.

   Odpovedať

Údaje označené * sú povinné.

Najviac predávané produkty