Prihlásenie

Top 10 roztokov na kontaktné šošovky

Jakub Odcházel

Z lekárskeho hľadiska skontroloval/a: Jakub Odcházel, Vedúci optik, 29. 2. 2020
Napísal/a: Leonie Bauer

Zaujíma vás, ktoré roztoky na kontaktné šošovky sú pre čistenie a dezinfekciu kontaktných šošoviek aktuálne najlepšie? Zostavili sme pre vás zoznam top 10 najlepších roztokov na starostlivosť o šošovky.

Tento zoznam je založený na znalostiach a skúsenostiach našich interných optometristov a redaktorov. Náš tím odborníkov sa podrobnejšie pozrel na naše najpredávanejšie produkty z kategórie starostlivosti o šošovky a vybral 10 najlepších na základe skúseností a rozhovorov so zákazníkmi.

Môžeme vám vopred sľúbiť, že všetkých 10 roztokov sa môže pýšiť najvyššou kvalitou a najmodernejšími technológiami.

Prehľad najobľúbenejších roztokov na kontaktné šošovky

 1. Bestseller: Solunate 400ml

  Viacúčelový roztok Solunate je najpredávanejším roztokom na VašeŠošovky. Okrem vysokej kvality ponúka výhodné balenie za rozumnú cenu. Väčšie 400 ml balenie vám umožní starať sa o svoje kontaktné šošovky najmenej o 5 dní dlhšie v porovnaní s obvyklými 360 ml fľašami. Tento produkt je tiež vynikajúcou alternatívou k tým najlepším na trhu, ako sú ReNu MPS Sensitive Eyes, Biotrue Multi-Purpose či OPTI-FREE.  Prečo je Solunate naším bestsellerom?

  • Vysoká kvalita a následné pohodlie pri používaní tohto all-in-one roztoku presvedčilo väčšinu našich zákazníkov

  • Väčšie balenie znamená väčšie pohodlie

  • Kyselina hyalurónová je pre dezinfekciu, očistenie a skladovanie mäkkých kontaktných šošoviek, vrátane silikón-hydrogélových, ideálna najmä pre citlivé a suché oči

 2. Biotrue Multi-Purpose 360 ml

  Viacúčelový roztok Biotrue Multi-Purpose 360 ml od firmy Bausch & Lomb je inšpirovaný fyziológiou oka. PH je neutrálne a podobné ako pH zdravej a prirodzenej slznej tekutiny. Roztok má tiež schopnosť dlhodobej hydratácie, pretože obsahuje lubrikačnú prísadu, ktorá udržuje proteíny aktívne, a sú preto odolnejšie proti baktériám.

  Čím sa vyznačuje roztok Biotrue Multi Purpose?

  • Vysoký komfort nosenia šošoviek po celý deň

  • pH je nastavené na rovnakú hladinu, ako majú zdravé slzy

  • Udržuje kontaktné šošovky vlhké po celý deň

 3. Vantio Multi-Purpose 360 ml

  Aj medzi lacnejšími roztoky existujú skutočné prekvapenia. Koniec koncov, nižšia cena neznamená nižšiu kvalitu. Okrem svojej neprekonateľnej ceny ponúka viacúčelový roztok Vantio Multi-Purpose 360 ml tiež špičkovú kvalitu.  Prečítajte si viac o výhodách roztoku Vantio Multi-Purpose

  • Viacúčelový roztok Vantio Multi-Purpose dezinfikuje, zvlhčuje a odstraňuje usadeniny bielkovín a je tiež ideálny na oplachovanie kontaktných šošoviek.

  • Vantio je skvelou alternatívou k najlepším roztokom na trhu, ako sú: All In One Light, Zero-Seven Refreshing, Options Multi a veľa ďalších.

  • Vantio môžete za bezkonkurenčnú cenu kúpiť exkluzívne na VašeŠošovky!

 4. ReNu MultiPlus 360 ml

  Nie je náhodou, že roztok ReNu MultiPlus 360 ml od spoločnosti Bausch & Lomb zaujal miesto na popredných priečkach nášho zoznamu. Tento viacúčelový roztok je navrhnutý na kompletnú starostlivosť o všetky typy mäkkých kontaktných šošoviek. Roztok ReNu obsahuje kyselinu boritú, a preto môže výborne vyvažovať hodnotu pH na povrchu kontaktných šošoviek.  Čo robí ReNu MultiPlus tak výnimočným?

  • ReNu MultiPlus ponúka maximálne zvlhčenie

  • Odstraňuje vonkajšie zvyšky bunkových tkanív

  • Dobre ho znášajú aj citlivé oči – žiadne pocity rezania a pálenia, nosenie kontaktných šošoviek je príjemnejšie  Tu sú roztoky, ktoré v našom rebríčku Top 10 získali 5. až 10. miesto

 5. Options Multi 360 ml
 6. SOLOCARE AQUA 90 ml s puzdrom
 7. Horien Ultra Comfort 500 ml
 8. Max OptiFresh bioplus 60 ml
 9. Zero-Seven Refreshing 80 ml
 10. OPTI-FREE PureMoist 90 ml


Ako si vlastne vybrať správny roztok pre svoje kontaktné šošovky?

V závislosti od toho, čo vaše oči potrebujú, sú k dispozícii rôzne produkty. Na trhu existuje veľa viacúčelových roztokov, ktoré sú vhodné pre väčšinu nositeľov kontaktných šošoviek. Avšak: to, čo je dobré pre jedného, ​​nemusí nutne fungovať pre všetkých. Vždy je potrebné mať na pamäti dve požiadavky:

Maximálne zvlhčenie:

Počuli ste o syndróme suchého oka? Ten je často výsledkom pobytu v prašnom prostredí, pri nosení kontaktných šošoviek alebo každodennej práce s počítačom. Suché sliznice znamenajú suché oči – pri tomto probléme odporúčame použiť roztoky, ktoré silne zvlhčujú kontaktné šošovky, ako je napríklad náš roztok Solunate, ktorý sa umiestnil na prvom mieste.

Dostatočná dezinfekcia:

Počuli ste už o peroxidových roztokoch? Tento typ roztokov je obzvlášť dôkladný pri čistení. Odstraňuje všetky baktérie bez kompromisov. Šošovky sa čistia podľa princípu chemických reakcií, ktoré môžu trvať až niekoľko hodín. Na konci procesu je roztok peroxidu neutralizovaný a šošovky sú pripravené na použitie. Odporúčame roztok AOSEPT PLUS, ktorý je špičkou medzi peroxidovými roztokmi.

Pred zakúpením tohto typu roztoku sa však prosím informujte o používaní peroxidových roztokov a následnej aplikácii.Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

 • Viera K.

  Dobrý deň,prosím vás aká je starostlivosť o nedioptricke šošovky. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
  • Andrea
   Lentiamo.sk

   Dobrý deň,


   roztok na farebné šošovky vhodný práve pre Vás by mal na základe
   vyšetrenia odporučiť očný lekár či kontaktológ. Vyhnete sa tak napr.
   alergickej reakcii na niektorú zo zložiek roztoku a podobne. Na farebné
   šošovky sa všeobecne odporúča používať roztoky viacúčelové, roztoky
   peroxidové pre ne nie sú vhodné. Andrea


   Odpovedať

Údaje označené * sú povinné.

Najviac predávané produkty